Advert
Advert
Advert

VELİLER AYAKLANDI…

VELİLER AYAKLANDI…
Bu içerik 7656 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde bir lise binasının geçtiğimiz günlerde bakanlık tarafından ‘depreme dayanıklı olmadığına dair’ verilen rapor sonrası okul öğrencilerin Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne taşınacağına dair verilen kararın ardından adı geçen okulun velileri ayaklandı… “Zaten okul kalabalık” diyen Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi velileri yapılan duyuruların ardından soluğu Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yanında aldı…

Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Asena Filiz başkanlığında oluşturulan 5 kişilik temsilci heyet, konu hakkında görüşmek üzere Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yanına gittiler.

Yapılan görüşmenin ardından Başkan Filiz ve beraberindeki veliler, okulun kantinine geçerek, velilere yapılan görüşmeyi anlattılar.

“Sayın kaymakamımıza ve ilçe milli eğitim müdürümüze, çocuklarımız için son derece hayati önem taşıyan üniversite sınavı öncesinde böyle bir taşınmanın doğru olmadığını, yaşananlardan çocukların olumsuz bir şekilde etkileneceklerini aktardık” diyen Okul Aile Birliği Başkanı Asena Filiz; “Zaten okulun yeteri kadar kalabalık olduğunu, gelecek yeni öğrencilerle daha da kalabalık bir öğrenci sayısına ulaşılacağını, bu durumdan da çocuklar psikolojik olarak etkilenecekler dedik. Bunun üzerine Milas Kaymakamı Sayın Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsa Bal, kendilerine raporun geçtiğimiz hafta ulaştığını, meydana çıkan bu durum karşısında acil önlem almaları gerektiğini belirterek, bulunan en akılcı geçici çözümün bu olduğunu söylediler. Anlatılanları dinledik ama kabul etmeyeceğimizi ilettik. Bizler veliler olarak tekrar bu konuyu aramızda sağlıklı bir şekilde değerlendirecek ve ne yapacağımıza karar vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan açıklamanın ardından veliler, gerekirse okul önünde eylem yapacaklarını ifade ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferat şen     0000-00-00 Benim çocuğumda orda okuyor zaten sınıfları 35 kişi eger endustiri meslek lisesinde oraya gelirse sınıf mevcudu 55 kişi olacakmis nasıl eğtim verecekler anlamıyorum birilerinin bu saçmalığa dur demesi gerekiyor.