Advert
Advert
Advert

YILIN SON MECLİS TOPLANTISI TAMAMLADI…

YILIN SON MECLİS TOPLANTISI TAMAMLADI…
Bu içerik 566 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Başkanlığında 6 Aralık Çarşamba günü saat 14 ‘de Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen Aralık ayı meclis toplantısında 15 ana 5 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı…

Meclis üyesi Levent Akyer ve Mehmet Öztaş’ın katılmadığı toplantının açılış konuşmasını yapan ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyesi Zeliha Arpazlı’nın partisinden istifa ettiği ve istifa dilekçesini meclise sunduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat dilekçenin gelecek meclis toplantısında değerlendirileceğini söyledi.

Aralık ayı meclisinde genellikle İmar Komisyonu’na havalesi gereken konular ağırlıktaydı. Üçüncü maddeden on dördüncü maddeye kadar olan gündem maddesindeki tüm konular İmar Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğü’ne ödenek aktarılması talebi önce Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, daha sonra ise ek gündem maddesinin beşinci sırasına ilave edilmesine karar verildi.

Gündemin 14. maddesinde yer alan İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesinde ise, birinci sırada yer alan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi dekanlığının yeni açılacak olan üniversitenin bitişiğinde yer alan Milas Belediyesi’ne ait park alanı ve hizmet binasının devir edilme konusu görüşüldü. Komisyon raporlarının okunmasının ardından ise bahse konu taşınmazların üniversiteye 25 yıl tahsisine oy birliği ile karar verildi.

İmar komisyon raporlarının 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9’uncu sırasında yer alan diğer gündem maddelerinin bir kısmı kabul, bir kısmı red edilirken bazı maddeler içinde ek süre talep edildi.

Ana gündem maddelerinin ardından ek gündem maddelerinin oylanmasında ise 1, 2 ve 3’üncü maddeler imar komisyonuna havale edilmesine karar verilirken, 4’üncü maddede yer alan Tüm- Bel Sen ile toplu sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verildi.

5. ek gündem maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğü’ne ödenek aktarılması konusunda Plan ve Bütçe Komisyonu’nun rapor hazırlayabilmesi için meclis toplantısına on dakika ara verildi.

Aranın ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’nca hazırlanan rapor doğrultusunda diğer müdürlüklerce kullanılmayan ödeneklerin Fen İşleri Müdürlüğü’ne yol yapım giderleri olarak aktarılmasına karar verildi.

Rapor doğrultusunda; Park ve Bahçeler Müdürlüğü  hizmet alımı 250.000,00 TL., Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev Giderleri 150.000,00 TL., Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Alımı 2.300,000,00 TL ,  Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tüketime yönelik malzeme alımı 200.000,00 TL  ve yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Hizmet Alımı bütçesinden 200.000,00 TL olmak üzere Fen İşleri Müdürlüğü’ne toplam 3.100.000,00 TL aktarılmasına oy birliği ile karar verildi.

Dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından son olarak konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; tüm meclis üyelerinin yeni yılını kutladı ve 2018 yılının Türkiye, Milas ve insanlık için güzel gelişmelerin yaşandığı mutlu huzurlu ve sağlıklı bir yıl olmasını diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500