Advert
Advert
Advert

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN…

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN…
Bu içerik 1674 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçemizde Remzi Ozan - Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından toplumda farkındalık yaratmak adına bir dizi etkinlikler düzenlendi… Etkinlikler kapsamında 5 ayrı engel konusunda empati yapılarak, günlük hayatta engelli vatandaşların hangi zorlukları yaşadıklarını anlatılmaya çalışıldı…

Atapark’ta saygı duruşu ve ardından bir grup öğrencinin işitme engelliler için işaret diliyle İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikler Kurum Müdürü Muhammet Mercan’ın konuşmasıyla devam etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerle toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedeflediklerini belirten Kurum Müdür Mercan; “Aslında bu yol uzun ve çok zorlu bir yol ancak bizler yorulmadan, usanmadan-bıkmadan bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Atacağımız her adım sonrası toplumda bu konuya olan duyarlılık biraz daha artacak, özel bireylere olan yaklaşım değişecektir” diyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yapılan konuşmanın ardından Atapark’ta kurulan stantların açılışı gerçekleştirilmesiyle davul-zurna eşliğinde ilçe merkezinde kortej yürüyüşüne geçildi. Farkındalık oluşturmak adına iş güvenliği kıyafeti ve düdükler eşliğinde yapılan yürüyüş şehir parkında kurulan ‘Empati Standı’nda son buldu.

Kurulan stantta yapılan bilgilendirmelerin ardından Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Rehberlik ve Araştırma (RAM) Müdürü Yavuz Yıldırım, Remzi Ozan - Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan empatileri yaparken, kurum yetkilileri 5 ayrı engel konusunda gün boyu tüm vatandaşlara empati yaptırarak engelli vatandaşların günlük hayatta hangi zorlukları yaşadıklarını anlatmaya çalıştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500