Advert
Advert
Advert

KENT KONSEYİ’NDEN BAŞKANA ZİYARET…

KENT KONSEYİ’NDEN BAŞKANA ZİYARET…
Bu içerik 941 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti…

Yapılacak Milas Kent Konseyi Genel Kurulu öncesi Genel Sekreter Zeynep Mat ve yürütme kurulu üyeleri Meliha Tekin, Coşkun Efendioğlu, Mehmet Nergiz, Kazım Bayındır, Özay Sabancı ve Mehmet Gürcan Yavuz ile Başkan Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, yaptıkları çalışmalar ve genel kurul hakkında bilgiler aktardı.

Günlük yaptığı açıklamada, “Yarınki genel kurulumuzda Milas’ın en temel sorunu olan hava kirliliği, doğal gaz getirilmesi, çevreyolu, tırların yol üzerine park etmesi, şehir içine giren kamyonların belli saatler arasında giriş çıkış yapması, bazı bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmasının başlatılması, geri dönüşümün iyileştirilmesi ve Milas’ın deprem haritasının çıkartılması gibi konular milletvekillerimizle görüşülerek bu çalışmalarımız için destek isteme girişimlerimiz olacak. Bu konuları yarın dile getirmeden önce sizinle de paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedik” dedi.

Yapılan ziyarette Kent Konseyi’nin Milas için önemli farkındalık projelerine imza attığını belirten Başkan Tokat bu anlamda da Kent Konseyi Başkanı Günlük ve Yürütme Kurulu üyelerine teşekkür ederek, genel kurul öncesi kendilerine başarılar diledi.

Milas’ın Türkiye’de hava kirliliği anlamında ikinci sırada olduğunu ve gün geçtikçe de durumun daha kötüye gittiğini belirten Başkan Tokat Milas’a bir an önce doğal gazın gelmesi gerektiğini doğal gazın da gelmesi süreci içerisinde başka önlemlerin alınması gerektiğini ve bunun için de acil eylem planı oluşturulmasının gerektiğini söyledi. Tokat ayrıca, Aydın-Karpuzlu sınırında doğal gaz vanasının bulunduğunu, ancak Botaş Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda sadece Milas’a doğal gaz getirilmesinin firmayı zarara uğratacağı, bunun için de Bodrum ile birlikte doğal gazın getirilmesi mümkün dendiği için ve geçmişte yasada bazı sınırlamalar olduğundan, bu işin gerçekleşmediğini belirtti. Şimdi bu engellerin de kalktığını söyleyen Başkan Tokat; “Ayrıca Organize Sanayi bölgemiz içinde doğal gaz ihtiyacı olacak ve OSB’lere doğalgaz getirilmesi gereklilik. Bu anlamda biz de OSB çalışmalarımızı hızlandırdık ve doğal gaz konusunda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Didim kavşağından Beçin kavşağına kadar olan Milas çevreyolu ihalesinin tamamlandığını ve yüklenici firmanın çalışmalarına başladığını da dile getiren Başkan Tokat; “Mevcut projede çevreyolu çift şerit gidiş geliş olarak görünüyor ancak bu yol problemini ortadan kaldırmayacak. Yüklenici firmanın orta refüjü ve kaldırımları daraltarak bir üçüncü yan yol oluşturma projesi var. Bunu Kara Yolları Bölge Müdürlüğü’ne sunup onay almaya çalışacağız” dedi.

Başkan Tokat diğer konular içinse Milas Kent Konseyi’nin çalışma başlatmasına Milas Belediyesi olarak destek olacaklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500