Advert
Advert
Advert

CHP’DE ÖZCAN’LA YOLA DEVAM…

CHP’DE ÖZCAN’LA YOLA DEVAM…
Bu içerik 3413 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü, olağan genel kurulunu kalabalık ve coşkulu bir katılımla gerçekleştirdi… Muğla merkez ve tüm ilçelerden gelen konukların yanı sıra, eski ve yeni dönem milletvekillerinin de katıldığı kongrede, 2019 seçimlerine atıfta bulunularak, hem yerelde hem de genelde iktidar olma hedefi vurgulandı…

Başta CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban olmak üzere tüm konuşmacılar, son günlerde ülke gündemin ilk sırasında yer alan Reza Zarrap ve ABD’de görülen davayı anımsatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve olaya isimleri karışan eski dönem bakanların bir gün mutlaka millete hesap vereceklerini söylediler.

Tek aday olarak gerçekleşen, Suat Özcan’ın yeniden ilçe başkanı seçildiği kongrede, oluşan yeni yönetimde gençler ve kadınların çokluğu dikkat çekti.

Parti tüzüğü gereği 2 yılda bir yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Kongresi, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’na sığmayan bir kalabalıkla gerçekleşti. Divan Başkanlığına CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir seçilirken, divan heyetine; “Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas Belediyesi Meclis Üyesi Aysun Karatoprak ve Ulaş Eylem Aktaş seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından başlayan kongrede, ilçe Başkanı Suat Özcan kısa fakat duygu dolu bir konuşma yaptı.

Fatih Sultan Mehmet döneminden günümüze, ülkenin nereden nereye geldiğini basit ama farklı örneklerle anlatan Özcan; “Bugün; kendi içimizde kavga etmenin, kendi içimizde iktidar olma hesaplarının, kırgınlıkların-küskünlüklerin, kısaca kişisel çıkarlarımızın konuşulacağı, tartışılacağı gün değildir. Gün; kendi küllerinden doğan bir milletin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden ayağa kalktığı, 1919 Kuvayı Milliye ruhu ile genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na; amasız, fakatsız sonsuz bir inanç ve güvenle yol arkadaşlığı yapma günüdür. Gün, hem yerel de, hem de genel de nasıl iktidar oluruzu hesap etme, olacağımıza inanma günüdür. İnanırsak başaracağımızı düşünme ve bu düşünceyi hayata geçirme günüdür” diyerek, tüm Cumhuriyet Halk Partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

İlçe Başkanı Suat Özcan’ın ardından 2 yıllık faaliyet raporu okunarak delegeler tarafından ibra edilirken, faaliyet raporu üzerine söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, büyükşehir yasasıyla birlikte belediye olarak gelirlerinin büyük bir ölçüde azaldığını ancak her şeye rağmen ilçenin 132 mahallesine hizmet götürmeye çalıştıklarını belirterek; “18 mahallemizin geliriyle 132 mahalleye hizmet götürmeye çalıyoruz. Elbette gecikmeler, bazı aksaklıklar vardır ancak 2018 yılı programımızla tüm mahallelerimizde memnuniyeti sağlayacağız” diyerek, belediye başkanı olarak CHP Milas ilçe örgütünün emrinde olduğunu söyledi.

Başkan Tokat’ın yaptığı konuşmanın ardından ilçe örgütünün 2 yıllık bütçe ve gelir-gider tablosu okunarak ibra edildi.

Eski dönem Muğla Milletvekili Av. Zeki Çakıroğlu, Fevzi Topuz, Fahrettin Üstün, Sami Gökmen’in ardından yeni dönem CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ birer konuşma yaparken, kongrede son konuşmayı CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban yaptı.

İl Başkanı Alban; “Bu AKP’liler her fırsatta, her ortamda ‘dava’ diyor. Ben bunların davasının ne olduğunu pek anlayamamış, hatta kimi zaman kongre salonlarından, kimi zaman da danışma kurulu toplantılarında bugüne kadar defalarca sordum ancak bir cevap alamamıştım. Birkaç gün önce bunların davasının ne olduğunu anladım. Meğer bunların davası, ‘Dünyada MAN, ahrette İmanmış’. Bunların davası; adaletsizlik, eşitsizlik, yolsuzluk, hukuksuzlukmuş. Ancak buradan bir kez daha söylemekte yarar görüyorum. Bir gün mutlaka bu yaptıklarının hesabını Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında, milletimize vereceklerdir. Onların davasına karşı bizim davamız; laik Türkiye Cumhuriyetini korumak, hak-hukuk-adalet-eşitsizlik ortadan kalkıncaya kadar mücadele etmektir” dedi ve salondakilerden bugüne kadar her seçim elde başarının devamını 2019 seçimlerinde de göstermelerini istedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

Tek liste ile yarışan Suat Özcan başkanlığındaki yeni ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu:

Tüze Çetinkaya, Hüseyin Çöllüoğlu, Kemal Dönmez, İlgin Göktepe, Cüneyt İlter, Halil Kaya, Türkan Kaya, Vildan Kılbey, Akansu Özgül, Mustafa Özgülergil, Demet Yasemin Özmen, Pelin Kara Subaşı, Murat Taymaz, Şadiye Varışlı, Mehmet Yaşar Yiğit ve Mehmet Anıl Zeybekoğlu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500