Advert
Advert
Advert

CANAN KARATAY, ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİNE KATILACAK…

CANAN KARATAY, ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİNE KATILACAK…
Bu içerik 3552 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ünlü Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bu yıl 25 / 26 Kasım tarihlerinde ilçemizde yapılacak 4. Milas Zeytin Hasat Şenliği'ne renk katacak…

Milas Kaymakamlığı,  Milas Belediye Başkanlığı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve diğer odalarla kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenmekte olan Zeytin Hasat Şenliği'nin 4'üncüsü bu yıl 25 / 26 Kasım tarihlerinde yapılacak. Şenliğin bu yılki sürprizi ise, ünlü beslenme uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın da şenliğe katılacak olması. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, "İki yıldır Sayın Prof. Dr. Canan Karatay'ı davet ediyorduk. Kısmet 4'üncü Zeytin Hasat Şenliği'ne imiş.  Şenliğe katılmak üzere Milas'a gelecekler. Coğrafi işaretle Milas zeytinyağımızı da tattıktan sonra bir daha asla vazgeçemeyeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

25 Kasım Cumartesi günü Milas'ta saat 10.30'da Atapark'ta başlayacak Milas 4. Zeytin Hasat Şenliği'nde birçok etkinliğin yanı sıra ayrıca zeytinyağlı yemek yarışması da düzenlenecek.

Prof. Dr. Canan Karatay kimdir?

Türkiye'nin en ünlü beslenme uzmanlarından Canan Karatay 2 Mart 1943 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Elazığlı olan Canan Karatay 1961 yılında İstanbul'da Üsküdar Amerikan Lisesi'ni bitirdikten sonra 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği'nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamlayan ve kazandığı burs ile Liverpool Regional Cardiac Center'da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimi almıştır. Birçok hastane ve kuruluşta hekimli yapan Karatay Türkiye'de ilk kez uyluk atardamarı yoluyla koroner anjiografi yapan doktordur. Prof. Dr. Canan Karatay, bir dönem İstanbul Bilim Üniversitesi'nde rektörlüğünü de yapmıştır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500