Advert
Advert
Advert

TATBİKAT GERÇEĞİ ARATMADI…

TATBİKAT GERÇEĞİ ARATMADI…
Bu içerik 3139 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla, Aydın ve Denizli’nin afet ve olağandışı durumlara hazırlıklı bulunması amacıyla düzenlenen ortak tatbikat Milas’ta gerçekleştirildi…

Milas’ta, Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’nde yapılan tatbikatta Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, ilçe daire müdürleri katıldı.

Acil ve Afet Durum Planı Uygulama tatbikatına; Muğla, Denizli ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri), 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Ekipleri, Milas Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Alay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kızılay ekipleri ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve sağlık ekipleri birlikte toplamda 489 personel ve 60 araç katıldı.

Senaryo gereği Ören mevkiinde 6,5 şiddetinde deprem meydana gelmesi sonucu binaların yıkılması ve akabinde yangın çıkması, fueloil tankının çatlaması ve etrafa kimyasal madde sızıntısı olması, yangının söndürülmesi, yıkık binalardaki çalışanların ve ziyarette bulunan İngiliz vatandaşların kurtarılması, tahliyesi ve hastaneye nakillerinin sağlanması ve alandaki kimyasalların temizlenmesi olayı canlandırıldı.

Tatbikatın tamamlanmasının ardından bir konuşma yapan Vali Civelek, Acil Durum Tatbikatında kurumlar arası işbirliği, koordinasyon, erken ve etkili müdahalenin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Vali Civelek, konuşmasının ardından tatbikata katılan ekiplere tek tek teşekkür etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tatbikat sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500