Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERİN TEMSİLCİSİ İSMET ÇAKIR OLDU…

ÖĞRENCİLERİN TEMSİLCİSİ İSMET ÇAKIR OLDU…
Bu içerik 2568 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçe genelindeki tüm ilk, orta ve liselerde, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önce okul temsilcileri, ardından da öğrenci ilçe temsilcisi seçimleri yapıldı… 117 öğrenci temsilcisinin yarıştığı ilçe temsilciliği seçimlerini, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi İsmet Çakır kazandı…

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir başkanlığında oluşan komisyonda; Gümüşlük Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılca, Milas Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aksu, Ören Ortaokulu Müdürü Mustafa Saçtı, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş ve Merkez Ortaokulu Müdürü Halil Akyer görev alırken, ilçe genelindeki tüm ilk, orta ve liselerde yapılan ve okul temsilcisi seçilen 117 öğrenci bu kez ilçe temsilcisi seçilebilmek için yarıştı.

Adaylar, kendilerine tanınan süre içerisinde söz alarak, temsilci seçilmeleri halinde neler yapacaklarını anlatırken, adaylardan ilginç öneriler de geldi.

Adayların kendilerini tanıtma ve seçilmeleri halinde uygulayacakları projeleri anlatmalarının ardından oy verme işlemine geçildi. 117 okul temsilcisi sandık başına giderek, ilçe temsilciliği için oy kullandı.

Kullanılan oylar, komisyon tarafından tasnif edildi ve 14 oy alan Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi İsmet Çakır, Milas İlçe Öğrenci Temsilcisi seçildi.

Önümüzdeki günlerde Çakır, il temsilciliği için Muğla’da yapılacak seçimlere katılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500