Advert
Advert
Advert

İKİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN ‘ÜST GEÇİT’ TALEBİ…

İKİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN ‘ÜST GEÇİT’ TALEBİ…
Bu içerik 5378 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz merkezindeki Cumhuriyet ve Emek Mahallesi sakinleri, Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne topladıkları imzaları bir dilekçe ile ileterek, yıllardır süregelen bir soruna çözüm istedi…

İlçemiz merkezinden geçen Söke-Milas-Bodrum-Yatağan karayolunun Halilbey Bulvarı üzerindeki ana cadde yani çevre yolu, Cumhuriyet ve Emek Mahallesi’ni birbirinden ayıran bir konumda… Sağlık Ocağı, Cumartesi Pazarı ve Milas Sanayi Sitesi, Emek Mahallesi bölümünde yer aldığından Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan vatandaşlar mağdur olduklarını belirterek, özellikle caddeden sanayi sitesine dönülen noktaya bir üst geçit istiyorlar.

Her hafta sonu Cumartesi Pazarı’na alışveriş için gitmek zorunda olduklarını belirten Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, pazarın dışında sağlık ocağının da yolun karşı tarafından olması nedeniyle, karşıdan karşıya geçişlerde büyük tehlikelerin atlatıldığını ileri sürüyor. Öte yandan Milas Sanayi Sitesi’nin de Emek Mahallesi bölümünde olduğuna dikkat çeken yurttaşlar, bakım ve arıza nedeniyle araçlarını da sanayiye götürmenin bir eziyet olduğunu belirtiyor. Çünkü Halilbey Bulvarı’nın başlangıç noktasında bir döner kavşağın, bir de Üçyol Mevkii’nde bir döner kavşağın olması, arada başka bir dönüş noktası olmadığından; sanayiye, sağlık ocağına ve semt pazarına gitmek için uzun bir yol gitmeleri gerektiğini öne sürüyor.

Sabah ve akşam saatlerinde trafik kilitleniyor…

Özellikle sabah mesai saatlerinin başlangıcında ve akşam eve dönüşlerde trafiğin adeta kilitlendiği ve uzun araç kuyruklarının oluştuğunu belirten mahalle sakinleri, bu saatlerde karşıdan karşıya yaya olarak geçmenin büyük tehlikelere davetiye çıkardığını söylüyor.

Bal-Ser Kavşağı ile Üçyol arasında başka bir döner kavşağın olmamasının trafik yoğunluğunun artmasına neden olurken, maden kamyonlarının da bu yolu kullanmasının yayalar açısından oldukça tehlikeli olduğunu belirtiyorlar.

Can korkusuyla yaşıyoruz…

Hemen her gün karşıdan karşıya geçmeye çalışan özellikle çocuk ve yaşlıların büyük tehlike atlattığını belirten mahalleli, bir an önce yayalar için basit ama kullanışlı bir üst geçit istiyorlar.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Talat Erol ve Emek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kara, kendilerine iletilen bu soruna çözüm için iki ayrı dilekçenin hazırlandığını, her iki mahalle sakinlerinin topladığı imzaları da ekleyerek, dilekçenin Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne iletildiğini belirterek; “Bir an önce her iki mahalle sakinin ortak sorununa çözüm istiyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Olcay ulaş     0000-00-00 Sayin muhtarlarim.cok degerli mahalle sakinleri.saygi değer milas li hemserilerim.ust gecit den once acilen sehrin gobeginden gecen cevre yolunun sehir disina alinmasi lazim.oncelikli hedefimizin cevre yolunun disaridan gecmesi olmali..
hikmet     2017-11-18 Ucube gibi modern bir tasarımdan öte abuk zubuk boktan bir yapı yapılmasında
Misafir     2017-11-18 boşuna üst geçit yapmayın vatandaşımız kullanmıyor üst geçite vereceginiz parayı yatağandaki gibi 2 ışık ile çözebilirsiniz hem trafik rahat eder hemde insanların geçiş noktaları rahatlar
Hilmi golas     0000-00-00 Destekliyorum çok tehlikeli mutlaka olmalı hemde acilen bir can kaybı olmadan
Kemal     0000-00-00 Üst geçit yapılacaksa ya daha kullanışlı olmalı yada başka çözüm bulunmalı
Hamdi Karadeveci     0000-00-00 Yetmez acil cevre yolunun değişmesi lazım.