Advert
Advert
Advert

GÖNÜLLÜLÜK ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU…

GÖNÜLLÜLÜK ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU…
Bu içerik 890 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Kasım 2017 Çarşamba günü AKUT Milas Merkez’de, ‘gönüllü toplantısı’ gerçekleştirildi. Karşılıksız gönüllülük, insan hayatı, doğa sevgisi ve tüm canlı varlıkları korumayı amaç edinmiş AKUT hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar, 22 Kasım’da toplantıya katılarak eğitim almaya başlayacaklar.

AKUT Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada, yeni katılımcı gönüllülere Mehmet Nergiz tarafından AKUT hakkında bilgi verilerek, çalışmaların nasıl ve ne şekilde yürütüldüğü aktarıldı. Nergiz konuşmasını, ülkemizin birçok yerinde meydana gelen doğal afet, deprem, yangın, kaza vb. durumlarda yapılan çalışmaları slayt gösterisi eşliğinde sürdürürken, AKUT üyelerinin amacının karşılıksız, gönüllülük, insan hayatı, doğa sevgisi ve tüm canlı varlıkları korumak olduğunu söyledi.

AKUT Milas Sorumlusu Mehmet Nergiz; “Yeni arkadaşlarımızla gücümüz ve moralimizin katlanarak artması bizi çok mutlu etti. Bundan sonra her hafta Çarşamba günleri saat 19.00'da yapacağımız eğitim toplantılarına da aynı hassasiyetle devam ederek, daha başarılı bir ekip olma yolunda ilerlemek istiyoruz. Ayrıca yeni gönüllü kayıtlarımızı 22 Kasım’daki ilk eğitim toplantımıza kadar uzattığımızı da paylaşmak isteriz. AKUT'da her yaştan ve özellikte insanların yapabileceği lojistik, ilk yardım, arama kurtarma, depocu, çaycı, vs gibi birçok konuda insanların mutlaka yapabileceği bir şeyler vardır” diyerek, toplantı çağrısına duyarlılık göstererek katılanlara teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500