Advert
Advert
Advert

ÖĞRETMENLERE ‘KRİZ VE KRİZE MÜDAHALE’ SEMİNERİ…

ÖĞRETMENLERE ‘KRİZ VE KRİZE MÜDAHALE’ SEMİNERİ…
Bu içerik 1450 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ana bilim dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Aslı Taylı tarafından ilçemizde görev yapan tüm rehber öğretmenlere ‘Kriz ve Krize Müdahale’ semineri verildi.

Doğal afet, yangın, kaza, intihar gibi okullarda meydana gelebilecek olumsuzluklar karşısında nasıl davranılması gerektiği konusunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ana bilim dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Aslı Taylı örneklerle açıklamalarda bulundu.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesinde düzenlenen seminere; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yavuz Yıldırım, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş ve öğretmenler katıldı.

Okullarda yaşanılabilecek her türlü kriz durumunda donanımlı olmak, kriz ve ilişkili diğer kavramları ayırt etmek, kriz yönetiminin uygulanabilir adımlarını öğrenmek, okul içi çözüm odaklı yaklaşımı örneklemek ve yaygınlaştırmak, krizleri gelişim fırsatlarına çevrilmesi gibi konular ana başlıklarıyla ilçemizdeki tüm okullarda görev yapan rehber öğretmenlere verilirken seminerin sonunda katılım belgeleri, protokol tarafından takdim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500