Advert
Advert
Advert

ÜSTÜNDAĞ’DAN SERT ELEŞTİRİLER…

ÜSTÜNDAĞ’DAN SERT ELEŞTİRİLER…
Bu içerik 2350 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olan 502 sayılı Torba kanun Tasarısı ile ilgili olarak Genel Kurulda bir konuşma yaptı. Ekonominin giderek kötüye gittiğini söyleyen Üstündağ, iktidardaki düşünün devam ettiğini, ülkeyi zor günlerin beklediğini iddia etti.

EKONOMİ GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR

Enflasyonun %11’lere dayandığını, Doların hızlı yükselişinin devam ettiğini, işsizliğin arttığını, esnafın kepenk kapatmaya devam ettiğini, mazotun 5 lirayı aştığını ifade eden Üstündağ “ Dünyada sıcak para bolluğu ortadan kalktı. Rıza Zarraf’ın altınları da suyunu çekti. İktidar Zarraf’ ın altınlarına alıştığı için şimdi de vatandaşın altınına göz dikmiş durumda. Ancak vatandaş bunları iyi bildiği için yastık altından çıkarmadı. Dünya Liderimiz var, bizi uçuracak diye diye milleti canından bezdirdiler. Dünyada 17. Büyük ekonomi diye övünüyorlar, ama 1985 te dahi 15. Büyük ekonomiye sahipti. İhracatın 2002 de 36 milyar dolardan 155 milyar dolara çıkarttıklarını söyleyen Başbakan ithalatı niçin söyleyemiyor. Halbuki 2002 de 52 milyar dolar olan ithalatı 200 milyar dolara çıkarttılar. Dış Ticaret açığı rekorlar kırıyor” dedi.

Halkı bezdirdiler…

Vatandaşa gelince para yok, Suriyeliye para çok…

AKP İktidarının halkı bezdirdiğini söyleyen Akın Üstündağ, iktidar ve çevresinin için bolluk içinde yaşadığını, halktan uzaklaştığını iddia ederek sözlerini şöyle tamamladı.

“Taşerona gelince para yok, saraya gelince para var.

İşçiye memura gelince para yok, yazlık saraya gelince para var.

Çiftçiye köylüye gelince para yok, Sırbistan’dan et ithal etmeye gelince para buluyorsunuz.

Emekliye gelince para yok; uçaklara, zırhlı lüks araçlara gelince para var.

Vatandaşa gelince para yok, Suriye’liye gelince para var

Bu millet sizden sıkıldı.

Bu millet sizin yalanlarınızdan bıktı.

İlk seçimde vatandaş hesabı kesecek haberiniz olsun.”


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500