Advert
Advert
Advert

CHP VE AKP ARALIK’TA SANDIĞA GİDİYOR…

CHP VE AKP ARALIK’TA SANDIĞA GİDİYOR…
Bu içerik 2116 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü, AKP Milas İlçe Teşkilatı ise 10 Aralık 2017 Pazar günü kongrelerini gerçekleştirecekler. AKP, Abdullah Kıbrıslı başkanlığında tek adayla kongreye giderken, CHP’de ise Suat Özcan’ın yeniden aday olması bekleniyor.

Aralık ayı Milas siyasetinde oldukça hareketli günler geçirecek. Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü 400 delegenin katılımıyla ilçe kongresini gerçekleştirirken mevcut ilçe başkanı Suat Özcan’ın yeniden aday olması bekleniyor. CHP’de başka adayın olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı ancak İlçe Başkanı Özcan demokrasinin gereği başka adayların da çıkabileceğini söyledi. İlçe Örgütü olarak önümüzdeki günlerde konuya ilişkin basın açıklaması yapacağını belirten İlçe Başkanı Özcan, kongrenin şimdiden hayırlı olmasını diledi.

AKP Delegeleri 10 Aralık’ta Sandığa Gidiyor…

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete tarafından yapılan açıklamada bugüne kadar 13 ilçeden 5’inde kongrenin tamamlandığını geriye kalan 8 ilçeden 3’nde mevcut yönetimlerle devam kararı alındığını, aralarında ilçemiz Milas’ın da bulunduğu 5 ilçede ise kongrelerin Aralık ayı içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Buna göre Milas’taki 400 delege 10 Aralık 2017 Pazar günü sandık başına giderken, kısa bir süre önce genel merkez tarafından ilçe başkanı adayı olarak Abdullah Kıbrıslı’yı seçmişti.

İYİ Parti’de Süreç İşliyor…

Kısa bir süre kurularak genel başkanlığına Meral Akşener’in seçildiği İYİ Parti de ise il ve ilçelerdeki teşkilatlanma çalışmaları sürüyor. Muğla il başkanlığı için belirlenen aday sayısının 2’ye indirildiği öğrenilirken, ilçe başkanlıkları için birçok isim şimdiden belli olmuş gibi…

İYİ Parti’nin Milas ilçe başkanlığına ise, MHP Milas ilçe başkanı iken görevden alınan ve bir süre önce partiden istifa eden Mehmet Çayırlı’nın adı geçiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500