Advert
Advert
Advert

‘GÖNÜLLÜ EĞİTİM AİLESİ’ OLUYORUZ…

‘GÖNÜLLÜ EĞİTİM AİLESİ’ OLUYORUZ…
Bu içerik 2263 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta kurulan ve kısa sürede Muğla’nın diğer ilçelerinden ve birçok ilden üye edinerek büyüyen, yaptıkları sosyal etkinlik projeleri ile kendilerinden söz ettiren Turkish Classic Car Murat 124 grubu 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla güzel bir etkinliğe imza attılar.

Atatürk’ün düşüncelerini yaşatma amacı ile Turkish Classic Car Murat 124 grubu, Ata’nın da değer verdiği, geleceğin sahipleri olan çocuklara yönelik olarak ‘Gönüllü Eğitim Ailesi Oluyoruz’ adlı bir etkinlik planlayarak, Milas Fatih İlkokulu’nda eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklara kış ayı için kıyafet yardımında bulundular. Turkish Classic Car Murat 124 grubu ayrıca okul yöneticilerince seçilen ihtiyaç sahibi çocukların da eğitim süreleri boyunca eğitim giderlerini üstlendiler.

Turkish Classic Car Murat 124 Grubu adına konuşan grup kurucusu İbrahim Çelik; “Kurtarıcımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında tanımı güç, ölçülmez bir özlem, sevgi, saygı ve bağlılıkla anıyor, daha çok arıyoruz. İnsan hak ve özgürlüklerini amaçlayan ve sağlayan, çağdaşlığın yolunu açarak ümmetten ulus, kul-kölelikten yurttaş düzeyine yükselmemize, onurlu Türk kimliğimizi edinmemizin önderi olarak unutulmaz hizmetlerini, özverilerini, uyarı ve önerilerini tüm sıcaklığıyla yaşıyoruz. Unutmamalı ve unutturmamalıyız ki; biz 10 Kasım1938’de yalnızca büyük bir devlet adamını yitirmedik. Bu düşünceler için de atamızın da geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımların boşa olmayacağı düşüncesini ilke alarak böyle bir projeye imza atmak istedik. Turkish Classic Car Murat 124 grubu olarak üyelerimizin de tam destek vermesi üzerine harekete geçtik. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal ile görüştük ve ilçemizdeki Fatih İlkokulu’nu pilot okul olarak seçtiğimizi bildirdik. Onların da kabulü üzerine pilot okulumuzun müdürü Sayın Bülent Hekimoğlu ile düşüncelerimizi paylaştık ve kendisinden tam destek aldık. Bu projenin ilk adımından bu güne kadar bizimle sürekli irtibat halinde bulunduğu ve yardımlarını hiç esirgemediği için imkan bulmuşken Okul Müdürümüz Sayın Bülent Hekimoğlu’na, Turkish Classic Car Murat 124 grubum ve ben İbrahim Çelik olarak teşekkürü bir borç bilirim. Kısacası ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin önümüzdeki kış aylarını rahat şekilde geçirecek olmaları bizleri de en az onlar kadar sevindiriyor. Bu projede bizleri yolda bırakmayan başta Turkish Classic Car Murat 124 grubu üyelerimize, bizleri hiçbir projede yalnız bırakmayan tüm sevdiklerimize ve giysi yardımı yapılacak öğrencilerin tespitinden, dağıtımına kadar emeği geçen öğretmenlerimize çok ama çok teşekkür ederim” dedi.

Fatih İlkokulu Müdürü Bülent Hekimoğlu ise; “Böylesine özel bir günde, böylesine anlamlı ve özel bir projeye imza atan Turkish Classic Car Murat 124 grubu üyeleri ve grup kurucusu İbrahim Çelik’e teşekkür ederim. Böyle çalışmaların sayesinde ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçları bir nebze de olsa giderildi ve çocuklar hem mutlu oldular hem de moral ve motivasyonları artarak, kendilerinin ne kadar değerli olduklarının farkına vardılar” dedi ve Turkish Classic Car Murat 124 grubu adına grup kurucusu İbrahim Çelik’e teşekkür plaketi takdim etti. Etkinlik Fatih İlkokulu öğretmenleri ile çekilen anı fotoğrafı ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500