Advert
Advert
Advert

‘KISA MOLA’ MUĞLA’YA İYİ GELİYOR…

‘KISA MOLA’ MUĞLA’YA İYİ GELİYOR…
Bu içerik 1283 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ‘Kısa Mola Merkezi’, engelli bireylerin ve ailelerinin yüzünü güldürüyor…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, sosyal belediyecilik anlayışı ve vatandaş odaklı hizmetleriyle Türkiye’de ilkleri yapmaya devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ailelerin engelli bireylerini süreli olarak bırakabileceği ‘Kısa Mola Merkezi’ büyük beğeni ve takdir topluyor.

Menteşe ilçesinde 2016 yılı Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan tesis, bugüne kadar 96 aile tarafından 1020 kez kullanıldı. Uzman personel ve toplam 6 engelli nakil aracıyla hizmet veren ‘Kısa Mola’da engelli bireylerle özel olarak ilgileniliyor ve sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bugüne kadar, müze ziyaretlerinden doğal yaşam parkı gezilerine, yaz aylarında plaj etkinliklerinden doğum günü partilerine kadar birçok etkinliğin düzenlendiği ‘Kısa Mola’ hizmeti ile engelli bireyler hem eğleniyor hem de yeni arkadaşlıklar edinerek sosyal yaşamda daha çok yer alıyor. Ayrıca, Kısa Mola merkezinden yararlanan bireyler ve aileleri, istemeleri halinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli Psikologtan da destek alabiliyorlar.

Konuyla ilgili olarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı ve vatandaş odaklı birçok çalışmanın yapıldığı, Evde Bakım, Engelsiz Plajlar, Hasta ve Engelli Nakli, Halk Kart, Paylaşarak Sevindir, Mor Yaşam gibi hizmetlerle vatandaşların her zaman ve her alanda yanlarında oldukları belirtildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kısa Mola’ hizmetinden yararlanmak için vatandaşların 444 48 01 çağrı merkezi numarasını aradıktan sonra 7’yi tuşlayıp en az bir gün öncesinden randevu alması gerekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500