Advert
Advert
Advert

İLÇEMİZDE YAĞMURLA GELEN MANZARA…

İLÇEMİZDE YAĞMURLA GELEN MANZARA…
Bu içerik 7431 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Önceki gün meteoroloji tarafından şiddetli ve sağanak yağış uyarısına rağmen Milaslıların bu uyarıya pek de aldırış etmediği, yağan yağmurla birlikte ortaya çıktı… Kentin birçok noktasında yağış nedeniyle su birikintileri ve bazı yollarda çökme meydana gelirken, belediye ekipleri hasar gören noktalarda düzeltme çalışmaları yaptılar…

Uzun zamandır beklenen yağmur nihayet geldi fakat beraberinde, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine birçok sorunu da beraberinde getirdi. Şiddetli ve sağanak yağmurla birlikte kentin birçok caddesindeki araç sürücüleri, su birikintileri yüzünden zor anlar yaşarken, başta Aydınlıkevler Mahallesi Erdal Çerçi Caddesi (Akkent-Hastane yolu) ve Burgaz Mahallesi Boğazkent Sitesi’nin çevresindeki ulaşım yolunun bir bölümü, yağış nedeniyle çöktü.

Bazı araçlar çöken kısımda kısa süreliğine mahsur kalırken, Milas Belediyesi ve MUSKİ’ye bağlı ekipler çöken kısmı sürede kaparak, yolun yeniden trafiğe açılmasını sağladılar.

Sandalyeden köprü yaptılar!..

Yağışla birlikte Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’nde ‘su baskını’ meydana gelirken, en ilginç görüntü Milas Şehir Parkı’ndan geldi.

Parkın içindeki kahvehaneye sığınmak isteyen bazı vatandaşlar, su birikintileri nedeniyle adeta küçük bir gölü andıran parkın içinden kahvehaneye, sandalyelerden köprü yaparak ulaştılar.

Trafik sıkıştı, ulaşım aksadı…

Yağışların ardından cadde ve sokaklarda yaya olarak yürüyenler zor anlar yaşarken, şemsiye almadan sokağa çıkanlar deyim yerindeyse ‘bin pişman’ oldular. Öte yandan yağış nedeniyle trafikte ve ulaşımda da bazı aksamalar meydana geldi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500