Advert
Advert
Advert

İLK OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI…

İLK OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI…
Bu içerik 2087 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde geçtiğimiz aylarda kurulan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği ilk olağan genel kurul toplantısını büyük katılımla dernek binasında gerçekleştirdi…

Gerçekleşen ilk olağan genel kurul, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

Divan Başkanlığına Mehmet Çayırlı, başkan yardımcılığına Kasım Özkan seçilirken, kâtip üyeliğe ise Kübra Göktaş getirildi.

Divan başkanı tarafından gündemin okunmasıyla başlayan genel kurulda kısa bir açıklama yapan dernek kurucu başkanı Erkan Turgut, kuruluşun ardından bugüne kadar geçen sürede bir yandan derneğin tüm yönleriyle teşekkül etmesine çaba harcanırken, bir yandan da farklı zamanlarda birçok etkinliğe imza atıldığına dikkat çekti

Başkan Turgut; “Yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm dernek üyelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Yeni dönemde derneğimizin adını ve faaliyetlerini daha geniş kitlelere duyurmak, faaliyetlerimizi tüm Milaslı hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün Muğla bölgesindeki dostlarımızla birlikte yapmak en önemli görevimiz olmalı.

Bu derneğin çatısı altında bir gün tüm Yörükleri toplamak, birlik ve beraberlik içerisinde asırlardır süregelen ve bir yaşam biçimi olan kültürü gelecek nesillere aktarmak birincil görevimiz ve hedefimiz olmalıdır. Yeni yönetim bu hedeflere ulaşmak için çalışacaktır” dedi.

Yapılan bu açıklamanın ardından organ seçimlerine geçildi.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’nin eni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Erkan Turgut, Özay Gezgin, Can Helvacıoğlu, Ahmet Karabıyık, Mehmet Yılmaz, Hidayet Kabaçam, Pembe Sarı ve Ayşe Tavaslı.

Yedek Yönetim Kurulu ise; Murat Ataklı, Ali Çulfaoğlu, Ahmet Yanıkoğlu, Mehmet Karabıyık, Hörü Baş, Ali Turhan, Mehmet Buran, Cennet Özmert ve Fatma Aydın’dan oluştu.

Denetim Kurulu asil üyeliklere; Kasım Özkan, Mehmet Günlük ve Bülent Sevinç seçilirken, yedek üyeliklere ise; Arif Kocabaş, Kübra Göktaş ve İsmail Gökbel getirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500