Advert
Advert
Advert

ODTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ’NDEN, BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

ODTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ’NDEN, BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…
Bu içerik 1637 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Faküktesi Akedemik personeli, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akedemik Personeli Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan, Doç. Dr. A.Güliz Bilgin Altınöz, Doç. Dr. Anlı Ataöv, Öğr. Gör. Fuat Gökçe ve Öğr. Gör. Nimet Özgönül katıldı.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, “ARCH 393 Principles of Cultural Heritage of Conservation” dersi kapsamında Milas’ın teknik gezi olarak ziyaret edilecek tarihi yerleşme olarak seçildiğini belirten Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan; “ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü yürütülen eğitim kapsamında her dönem Türkiye’nin değişik bölge ve yerleşmelerinde kültür varlıklarının belgelenmesi, restorasyonu ve korunmasını içeren tek yapı ve çevre ölçeğinde çalışmalar yapılarak eğitim amaçlı projeler geliştirilmektedir. Bu sebeple burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Akedemik Personelinin ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ın tarihi dokusunun çok zengin olduğunu, bu nedenle Milas’ta yapılacak araştırma ve incelemelerde Milas Belediyesi olarak gereken desteği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500