Advert
Advert
Advert

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK…

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK…
Bu içerik 2703 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Havva Ersoy Anaokulu’nun minik öğrencileri, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Özlem Ergin öğretmenleri için okulun bahçesine fidan diktiler…

TEMA Vakfı Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz, vakfın Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği her yıl olduğu gibi bu sene de özellikle çocuklara doğayı sevdirme ve koruma bilincinin yüklenmesi adına ‘Tüpte Meşe fidanı’ yetişme projesini uygulamaya koyduklarını söyledi.

Havva Ersoy Anaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Şaban Karakoç ve Akın Koç, Havva Ersoy Anaokulu öğretmen ve öğrencileri katılırken, etkinliğin en anlamlı bölümü ise, geçtiğimiz yaz aylarında elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz genç öğretmen Özlem Ergin anısına, okul bahçesine bir fidan dikilmesi oldu.

TEMA Vakfı Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz, yapılan protokol çerçevesinde kendilerine ulaşan fidanların müsait bulunan her alana dikileceğini belirterek; “Bu çalışmayı özellikle çocuklarımızla birlikte yürütmeyi amaçlıyoruz. Çünkü bugünkü yaşayan nesil, bu ülkeyi bugün yetişen gençlerden emanet almışlardır ve gelecekte onlara bırakacaklardır. Dolayısıyla bu ülkenin sahip olduğu doğal güzellikleri sevmek ve koruma altına almak herkesten çok çocuklarımızın hakkıdır. Bugün yaşayan biz büyüklere ise, yavrularımıza yeşil ve temiz bir çevre bırakmaktır.

Bu çalışma; Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Çalışmanın yürütülmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşların yöneticilerine ve personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ise, böyle güzel bir çalışmaya ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Özellikle bugün küçük yavrularımızla bir arada olmaktan ve onlarla birlikte bu projeyi uygulamaktan büyük keyif aldığımı söylemek istiyorum. Kuşkusuz onlar bizim geleceğimiz… Onların doğa ve çevreye karşı duyarlı birer birey olarak yetişmelerini görmek, gelecek adına bizleri daha da umutlandırmaktadır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar, çocuklarla birlikte Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından temin edilen tüplere, meşe ağacı fidanı diktiler.

Özlem Ergin adı, okul bahçesinde yaşatılacak…

Etkinliğin sonunda ise, bir trafik kazasında kaybettiğimiz Havva Ersoy Anaokulu öğretmenlerinden Merhume Özlem Ergin anısına, okulun bahçesinde bir fidan dikildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul yönetimi, genç yaşta aramızdan ayrılan Özlem öğretmenin adının, sonsuza dek okul bahçesinde yaşatılacağını söylediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500