Advert
Advert
Advert

UKRAYNALI ÖĞRENCİLER AĞIRLANDI…

UKRAYNALI ÖĞRENCİLER AĞIRLANDI…
Bu içerik 962 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Akademik İşbirliği protokolü çerçevesinde Ukrayna Kirovohrad Volodymyr Vynychenko Devlet Pedogogical Üniversitesi öğretim elemanları ve Kirovohrad Pedagogical Lisesi öğrencileri 17-23 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla’daki bazı okulları ziyareti kapsamında Özel Milas TEK Kolejini de ziyaret ettiler…

Ziyaret, gurubun havaalanından alınması ve ilçemizin de tanıtımı amacıyla Çöllüoğlu Hanı’nda verilen kahvaltı ile başladı. Grubu çiçeklerle karşılayan okul yönetimi Çöllüoğlu Hanı başta olmak üzere ilçemizin tarihi, coğrafi ve kültürel özellikleri anlattı.

İlçemizle ilgili sunumlar Özel Milas TEK Koleji İngilizce Öğretmeni Hasan Çalışkan ve Okul İdari İşler Personeli Fatma Aktaş tarafından yapılırken, kahvaltı sonrası okul içinde brifing odasında önce Ukrayna öğrenci grubu ülkelerinin milli özelliklerini ve yaşadıkları bölgeyi; dans, drama ve el sanatlarını tanıttılar. Ukraynalı öğrenciler, TEK Koleji’nde eğitim gören küçük öğrencilere, ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri de takdim ettiler.

Özel Milas TEK Koleji İngilizce Öğretmeni Hasan Çalışkan, ilçemizi ve okul tanıtan sunumu yaptıktan sonra Ukraynalı öğrenciler tarafından okul ve ilçemiz ile ilgili çeşitli soruları da yanıtladı. Karşılıklı sorular İngilizce olarak yöneltilirken, grupların birbirleri ile ilgili merak ettikleri sorular kimi zaman her iki grubun öğrencilerini güldürdü.

Okul müdürü Şevket Aktaş başta öğretmen grubu olmak üzere tüm öğrencilere çeşitli hediyeler sunarken, Ukraynalı öğretmenler ziyaret anısına Şevket Aktaş’a plaket verdi ve ülkelerine davet ettiler.

Gerçekleşen ziyarette Okul Kurucusu Ahmet Tekdemir de hazır bulunurken, Ukraynalı misafirler, günün anısına Ukrayna el sanatlarından bazı hediyeler okul kurucusuna takdim ettiler. Ziyaretçi öğrenciler ve öğretmenler bazı sınıflarda öğrencilerle sohbet ettikten sonra programları gereğince Muğla merkeze hareket ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500