Advert
Advert
Advert

MEVLİD OKUTMAK İSTEDİ… AMA…

MEVLİD OKUTMAK İSTEDİ… AMA…
Bu içerik 7185 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde ikamet eden bir vatandaş geçtiğimiz günlerde geçmişlerinin ruhu için Mevlid okutmak istedi… İlk olarak ilçemizdeki Belen Camisi’ne giden vatandaş ses sisteminin arızalı olduğu ileri sürülmesiyle Ulu Cami’ye yönlendirildi… Ama…

“Geçmişlerimin ruhu için, şehitlerimiz için Mevlid okutmak istedim ve ilk olarak Belen Camisine gittim” diyerek başına gelen ilginç olayı anlatmaya başlayan Duran Demirhan; “Camideki görevli ses düzeninde bir arıza olduğunu ileri sürerek, beni Ulu Cami’ye yönlendirdi. Caminin kapısı açık ancak ortada görevli falan yoktu. Biraz bekledikten sonra görevli geldi Mevlid okutmak istediğimi söyledim.

Cami görevlisi bunun mümkün olmadığını, önceden gelip haber vermem gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’yu cep telefonundan aradım. Durumu anlattım, ‘elbette olur’ dedi ve hatta Müftü ile cami görevlisini telefonla görüştürdüm.

Başlangıçta Müftü Bey’e ‘tamam’ diyen görevli, telefonu kapattıktan sonra ‘Bu böyle olmaz. Önce bize gelip haber verecektin’ diyerek, Mevlidi okuyamayacağını söyledi.

Ne yaptım, ne söyledimse görevliyi ikna edemedim.”

Şekerler elinde kaldı…

“Yaşadıklarımı hak etmediğimi, yapılanların da görevlinin yanına kalmaması gerektiğini düşünerek konuyu bir dilekçe ile Milas Kaymakamlığı’na bildirdim” diyerek, elinde kalan Mevlid şekerleri ile birlikte büromuza gelen Demirhan, elindeki şekerlerin bir bölümünü gazetemiz personeline dağıttı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500