Advert
Advert
Advert

“İKİ AY İÇERİSİNDE YIKILMAZSA…” DEMİŞTİ…

“İKİ AY İÇERİSİNDE YIKILMAZSA…” DEMİŞTİ…
Bu içerik 4456 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz Mart ayında ilçemize gelerek, tenis kortlarının zemin yenileme çalışmalarını inceleyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını söylediği Kapalı Spor Salonu için oldukça iddialı konuşmuştu… Konuşmasında “iki ay içerisinde yıkılmazsa bıyıklarımı keserim” gibi iddialı sözler sarf eden Öçalmaz’ın açıklamasına rağmen 7 aylık süre zarfında Kapalı Spor Salonu yıkılmadı, mevcut haliyle maçlar oynanmaya devam ediyor…

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Mart 2017’de yaptığı açıklamada, yıkım işlemi için yazışmalar tamamlandığını, 2 ay içerisinde yıkım çalışmalarının başlatılacağını açıklamıştı. Yıkım çalışmalarının 2 ay içerisinde başlatılacağı açıklanan spor salonun hala mevcut haliyle durduğu ve başlayan yeni sezonun maçlarının da aynı salonda oynanmaya başlaması, akıllara ‘Vuslat başka bahara mı kaldı’ sorusunu getiriyor.

İl Müdürü Öçalmaz’ın; “Yıkım ile ilgili evrak işlemleri tamam… Şuanda yeni maliyet hesapları yapılıyor. Bu yaz inşallah eski salonumuz yıkılarak yenisinin çalışmalarına başlanılacak. Bu sırada Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz bu çalışmalar sırasında Gençlik Merkezi’nde hizmet verecek. Daha sonra yeniden yerine taşınacak” şeklindeki açıklaması özellikle Milas’taki spor camiası tarafından sevinçle karşılamıştı fakat aradan geçen 7 aylık bir süre, camiada yeniden umutsuzluğa neden olmuş durumda.

Maçlar, kötü fiziki şartlarda oynanmaya devam ediyor…

Her yıl kış aylarında başlayan yağmurlarla gündeme gelen, antrenman veya maçların oynandığı saatlerde bile çatının akması nedeniyle salonun dört bir tarafına konulan kovalar, defalarca gazete haberlerine taşınmış, her defasında yetkililer salonun yıkılarak yenisinin yapılacağını duyurmuştu ancak bugüne kadar yapılan açıklamaların hiç biri gerçeğe dönüşmedi. İlçenin tek kapalı spor salonu ilkel fiziki görüntüsüyle maçlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500