Advert
Advert
Advert

POMELON’A DA UĞRAMALARINI TALEP ETTİLER…

POMELON’A DA UĞRAMALARINI TALEP ETTİLER…
Bu içerik 3420 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, Pomelon Alışveriş Merkezindeki işyerlerini ziyaret ederek, işyeri sahiplerinin ve çalışanlarının dileklerini ve önerilerini aldı… Alışveriş merkezi çalışanları, sabah işe gelirken ve gece işten çıkınca ulaşım zorluğu çektiklerini belirterek şehir içi dolmuşlarının Pomelon’a da uğramasını talep ettiler…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO yöneticileri, işyerlerini ziyaret ederek işyeri sahipleriyle çalışanlarının dilek ve önerilerini alıyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Çorbacı, Pomelon Alışveriş Merkezini ziyaret ederek buradaki işyeri işletmecileri ve çalışanlarıyla görüştüler.

Çoğu MİTSO üyesi olan işyeri sahipleri, odanın faaliyetlerinden memnun olduklarını belirttiler. İşyerlerinde çalışanların birçoğu ise, şehir içi dolmuşların Pomelon’a uğramadığını belirterek, “Sabah işe gelirken ve gece dönerken ulaşımda zorluk çekiyoruz. Şehir içi dolmuşlarının Pomelon’a da uğramasını istiyoruz” dediler.

Pomelon Alışveriş Merkezi Yöneticisi Yiğit Taban da, alışveriş merkezinde 250 dolayında çalışan olduğunu belirterek, “Alışveriş merkezine günde 5 bin, 5 bin 500 kişi geliyor. 250 dolayında da çalışanımız var. Gelenlerin yüzde 40’ını Bodrum’a gidenler veya dönenlerle Güllük, Ören, Selimiye, Güvercinlik gibi yerlerden gelenler oluşturuyor. Yüzde 60’ını ise Milaslılar. Her ne kadar alışveriş için gelenler için servis çalıştırsak da zaten onların çoğu özel arabalarıyla geliyorlar. Asıl sorun çalışanlarda. Onların özel arabaları yok ve özellikle gece iş çıkışlarında sıkıntı yaşıyorlar” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, alışveriş merkezi çalışanlarının ulaşım sorunlarının çözümü için ilgili yerlerle görüşeceklerini belirterek, “Biz MİTSO olarak sizlerin bu tür sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Çalışanların da ulaşım sorununun çözümü konusunda ilgili kişilerle, kurumlarla görüşeceğiz ve önerilerinizi ileteceğiz ve bir çare bulmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Milas’ta, 23 Nisan Bulvarı’ndaki Pomelon Alışveriş Merkezi 13 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu bulunuyor. Açık ve kapalı alanları, otoparkı ile birlikte 8 bin 500 metrekare alanda hizmet veren alışveriş merkezinde 27 mağaza faaliyet gösteriyor. Alışveriş merkezinde ayrıca bir de sinema bulunuyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500