Advert
Advert
Advert

ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ BİR KEZ DAHA YAŞANDI…

ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ BİR KEZ DAHA YAŞANDI…
Bu içerik 1624 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2016-2017 futbol sezonunu nağmalup tamamlayarak, 39 yıl sonra şampiyonluk sevincini yaşayan Yeni Milasspor, kısa bir süre sonra başlayacak olan yeni sezon öncesinde ‘şampiyonluk gecesi’ düzenleyerek kupayı, kalabalık ve coşkulu bir kalabalığın önünde bir kez daha kaldırdı…

Eski Cumhuriyet Başsavcısı, hukukçu, siyasetçi, köşe yazarı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili İlhan Cihaner, CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, eski dönem CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, başkan yardımcıları Zeynep Mat-Faik Karagöz, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu ve bazı yönetim kurulu üyeleri, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Şoförler Odası Başkanı Nurol Paskal, Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Milas Yörük Obaları Derneği Başkanı Erkan Turgut, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda mahalle muhtarı ve spor camiasından çok sayıda temsilcinin yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğun katıldığı şampiyonluk gecesinde, 2016-2017 futbol sezonunda 1’nci Süper Amatör Lig’de, 39 yıl sonra şampiyonluk sevincini yaşayan Yeni Milasspor, sezon sonundaki sevinci bir kez daha yaşadı.

Şampiyonluk kupası Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top tarafından kulübün Onursal Başkanı ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a verilirken; Başkan Tokat, teknik heyet, futbolcular ve Sevdamsın Milasspor Taraftarlar Derneği üyeleri, şampiyonluk kupasını hep birlikte kaldırdılar.

Zor bir zamanda gelen şampiyonluk çok anlamlıdır…

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen, gecenin açılış konuşmasında, “Geçen yıl maddi imkânsızlıklara rağmen, sahamız bakım nedeniyle kapandı ve biz iç saha maçlarımızı Ören’de oynamak zorunda kaldık, futbolcularımız otel odalarında kaldılar, 8 hafta futbolculara para ödeyemedik ancak futbolcularımız isyan etmedi, takıma-kulübe-taraftara ve bu kente sırtını dönmedi. Gerçekten çok zor bir dönemde, hem de 39 yıl sonra gelen şampiyonluk bizler için çok anlamlıdır” derken, kulübün Onursal Başkanı ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, her şartta kulübe destek olduklarını ve bundan sonra da Milas Belediyesi olarak destek olmaya devam edeceklerini belirterek; “Geçen yıl bir üst ligin kapısından döndük. Bu sene yine şampiyon olacağız. Bundan hiç kuşkum yok ancak daha da önemlisi bir üst lige çıkarak başarıyı taçlandıracağız. Çünkü bu kent çok daha büyük başarıları hak eden bir ilçedir” dedi.

Gecenin son konuşmasını yapan Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top ise, Milas’ın kendisinde özel bir yere sahip olduğunu, sadece futbolda değil birçok spor dalında önemli başarıları elde eden bir ilçe olduğunu belirterek; “İnanıyorum ki bu güzel topluluk bu sene hem süpr ligde şampiyon olacak, hem de Bal ligine çıkma başarısını gösterecektir. Çünkü bu kent buna inanmış, çünkü bu kent böyle bir başarı için kenetlenmiş” dedi ve tüm spor branşlarına destek veren Belediye Başkanı Tokat’a teşekkür etti.

Canlı müzik, marşlar, zeybek ve şampiyonluk şarkıları…

Şovmen Ersin’in sunumunu yaptığı gecede Grup Pusula canlı performans ile davetlilerden alkış alırken, okuduğu birbirinden güzel şarkılara davetliler de eşlik etti. Geceye katılan bazı konuklar kimi zaman zeybek, kimi zaman Roman havası, kimi zamanda hareketli parçalarla hem eğlendiler, hem de tüm davetlilerin eğlenmesini sağladılar.

İzmir Marşı ve Yeni Milasspor kulüp marşı ile coşan davetliler uzun süre pistten inmediler.

Kulübe maddi destek için davetliler seferber oldu…

Geceye özel kulüp yönetimi tarafından bastırılan, üzerinde numaralar bulunan anahtarlıklar davetlilere satılarak çekiliş yapılırken, davetliler bir adet elektrikli motor-bisiklet ve bir adet cep telefonu için büyük heyecan yaşadılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Z.Aksoy.     0000-00-00 Tebrikler.