Advert
Advert
Advert

LÜTFEN BİRAZ DUYARLILIK…

LÜTFEN BİRAZ DUYARLILIK…
Bu içerik 5021 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kimi zaman vatandaş ile kurum çalışanları arasında farklı nedenlerle çıkan tartışmalar yargıya taşınırken, kimi zamanda yazılı ve görsel basında yer bulur… Benzer bir durum bu kez ilçemiz 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Sevisi önünde yaşandı…

İlçemize bağlı Küçük Dibekdere Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaşımız, eşinin aniden rahatsızlanması sonucu önce Kafaca Sağlık Ocağı’na gider. Muayene edilen hastaya gerekli ilaç tedavisinin yanı sıra bir de iğne yapılır. Ancak yapılan iğne sonrası rahatsızlığı daha da artan hasta, eşi tarafından bu kez ilçemiz 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürülür.

Kendisine ait özel araçla hastanenin acil servisi önüne gelen vatandaş, birçok aracın gelişigüzel park edilmesi sonucu bir türlü aracını acil servisin önüne yanaştıramaz. Aracıyla uygun park yeri bulmak için bir iki tur atan vatandaş, bulamayınca aracı yolun ortasına park eder ve hastasını acile yürüyerek götürür. Acil servisindeki görevlilere eşini teslim eden vatandaş, aracını yolun ortasından alıp daha uygun bir yere park etmek üzere aracına bineceği zaman aklına, genellikle acil servis önünde araçların park işlemlerine müdahale eden güvenlik görevlileri gelir. Çevreye bakınır ancak güvenlik görevlilerini göremez. Tam aracına bineceği zaman iki güvenlik görevlisinin, hastanenin girişindeki kafetaryada çay içtiklerini görür. Aracını çalıştırıp hareket edeceği zaman çay içme molası veren güvenlik görevlileri ellerindeki çay bardakları ile birlikte aracın içindeki vatandaşa, ‘aracını yolun ortasına bu şekilde park edemezsin’ derler. Bunun üzerine vatandaş da çevredeki uygunsuz yapılan parkları göstererek; “Bakın hatta engelliler için ayrılan bölüme bile park edilmiş. Eşim çok rahatsızdı ve acilen giriş yapmamız gerekiyordu. Uygun bir yer bulamadığım için buraya bıraktım” der ancak güvenlik görevlileri (vatandaşın iddiasına göre) hiç de nazik olmayan bir tutum sergilerler.

Konunun gazetemize ulaşması üzerine Hastane Müdür Yardımcısı Arif Mazı’yı aradık ve durumu anlattık. Vatandaşın hastaneye geldiğini söylediği saat dilimindeki kamera görüntülerini izleyen hastane müdür yardımcısı Mazı, görev yerlerini terk eden iki güvenlik görevlisi hakkında idari soruşturmanın başlatıldığını belirterek; “Güvenlik görevlilerimizin nazik olmayan davranışına gelince hiç kimsenin böyle bir hakkı olamaz. Eğer iddia edilenler doğru ise yakışıksız bir tavır olmuş” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali kural     0000-00-00 İnsanları siz medya ve kendini bilmez vatandaşlar tarafından karalamak ne kadar kolay dimi evet tabi hastana personelleri sizlerin gözünde her zaman ikinci sınıf insan hiçbir zaman onların çay yemek vb.gibi ihtiyaçları olamaz dimi vallahi çok ayıp ben kesinlikle inanmıyorum hastane personellerinin bu şekilde davranacaklarını bu yazanlar kesinlikle yalan lakin şunuda unutmayın onlarda bir insan kim bilir o şahıs güvenlik personeline nasıl davrandı ve bahsedilen gibi ters tepki gördü