Advert
Advert
Advert

DÖRT GÖZLE BEKLENEN İKİ BARAJIN MÜJDESİ GELDİ…

DÖRT GÖZLE BEKLENEN İKİ BARAJIN MÜJDESİ GELDİ…
Bu içerik 6562 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

DSİ Genel Müdürlüğü, Eşence ve Gökçeler Barajlarının projesinin hızlandırılması için AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer tarafından bakanlığa yapılan başvurunun cevabını göndererek, Eşence Barajı’nın planlama raporu hazırlanmakta olduğunu ve Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesinin ise, 2017 yılı Ekim ayında yapılacağını bildirdi…

Yıllardır yapılacağı belirtilen ve özellikle çiftçilerin dört gözle beklediği iki barajın müjdesi geldi. AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer’in konuya ilişkin bakanlığa yaptığı müracaat ve ısrarlı takibi sonuç verdi. DSİ Genel Müdürlüğü, İlçe Başkanı Akyer’e gönderdiği yazıda Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesi’nin içinde bulunduğumuz Ekim ayı içerisinde yapılacağını ve ihalenin ardından inşaata başlanacağını belirtirken, bir diğer baraj olan Eşence için de planlama raporunun hazırlanmakta olduğunu belirtti.

AKP İlçe Başkanı Levent Akyer, bir yılı aşkın bir süredir konuyla yakından ilgilendiğine vurgu yaparak; “İlçe yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte özellikle Milas Ziraat Odası Başkanımız Sayın İsmail Atıcı’nın her fırsatta dillendirdiği baraj konusunda, bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, Milaslı çiftçinin tarımsal sulamadaki sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Bakanlığımız da başvurumuza kayıtsız kalmadı ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ne verdiği talimatla süreci hızlandırdı. DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda, Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesi’nin içinde bulunduğumuz Ekim ayında yapılacağını ve ihalenin ardından inşaata başlanacağı belirtilirken, ilçemize yapılması planlanan bir diğer Baraj Eşence için de planlama raporu hazırlanmakta olduğu belirtiliyor.

Bu durum özellikle çiftçilerimiz açısından sevindirici bir gelişmedir. Çiftçimiz her türlü ürünü sulu tarım olarak yetiştirebilecek ve bugünkünden daha fazla gelir edecektir. Bu anlamda öncelikle Sayın Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına, DSİ Bölge Müdürlüğümüz personeline tüm Milaslılar adına teşekkür ediyoruz. Beklentimiz odur ki her iki barajın temel atma törenleri, 2019 yılında atılacak ve hızlı bir şekilde inşaatı tamamlanarak hizmete sunulacaktır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
özcan sabanci mentes temsilcisi     0000-00-00 teşekkür ederiz başkanım
Savranlı     0000-00-00 2019 da temeli atılacak diyorsunuz o tarih 2020 yi geçer ve inşaatının tamamlanması 2030 yılını bulur yani yaşyer ovası on yıl daha susuz aynı zamanda boş kalacak demektir.
Osman turgut     0000-00-00 Sayin baskanim siz su sorunundan bahsediyorsunuz yasyer ovasina caya su birakiyorsunuz bunu boru icinde verseniz sikinti olmaz beypinarindan gelen suya ayri bir golet olustusaniz bu srun hallolur buyil su yetmez dendi butun ova ihtiyacini gordu ayri baraj yapmak ayri bir kulliyet ve binlerce donum arazi kaybi bu topraklar daha sonra cok aranacak ama isisten gecmis olacsk