Advert
Advert
Advert

GAYRİMENKUL VE İNŞAAT EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR…

GAYRİMENKUL VE İNŞAAT EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR…
Bu içerik 930 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gayrimenkul ve inşaat sektörüne yönelik geniş kapsamlı eğitimler açılıyor… Emlak danışmanlığı sertifika programı 16 Ekim’de başlıyor…

Son yıllarda ülkemizde ve bölgemizde gayrimenkul ve inşaat sektörünün hızla yükselişi, yatırım araçları içerisinde en çok tercih edilen yatırım aracının Gayrimenkul olması ile birlikte, ülke nüfusunun her gecen gün büyümesine paralel olarak Gayrimenkul ve İnşaat sektörünün büyümesi hızlı olarak devam ediyor. Türkiye ekonomisinin ana unsurunu oluşturan ve sektörün gelişmesi ile birlikte kendi alt ve yan sektörlerini de büyütüp besleyen bir sektör haline gelen Gayrimenkul ve İnşaat sektörüne yönelik ilçemizde ilk defa geniş kapsamlı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve 40 farklı alanda mesleki eğitim ve seminer programları açılıyor.

Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türksiad Başkanı olan Mehmet Sert yapacak oldukları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mehmet Sert yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bilindiği üzere ilimizin çeşitli bölgelerinde özellikle Milas-Bodrum lokasyonlarında son zamanlarda etkisi büyük olan depremler yaşadık. Bölgemizin alt yapısının sağlam ve kayalık olması nedeniyle ayrıca bina ve yapıların düşük katlı binalardan oluşması nedeniyle bu oluşan depremlerde ve artçı sarsıntıları bölgemizde herhangi bir can kaybı vermeden atlattık.

Her ne kadar bu depremleri hasarsız can ve mal kaybı olmadan atlatsak ta ileride bunun böyle olacağı şeklinde herhangi bir garantisinin olmadığını hepimiz biliyoruz. Üstelik 1.derece deprem bölgesi olan bölgemizde inşaat sektörümüzün daha da kalitenin yükseltilmesi, en son teknolojik donanımlı yapıların oluşması, yeşil bina yönetmeliği, , enerji performansının göz önünde bulundurulması ve bununla birlikte bina giderlerinin azaltılması, daha kaliteli yaşanabilir yaşam alanlarının üretilmesi ve bu üretilen yapı, bina, konut ve işyerlerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren gerek satış ofisleri gerekse de bu hizmetleri sağlayan emlak ofislerinin 360 derece hizmet veren noktalara dönüşmesi için faklı alanlarda eğitim programları hazırladık.

 Eğitim programlarının hazırlanmasında ülkemizde bu alanda akademik anlamda çalışmalar yapan, bu alanlarda başarıya ulaşmış sistemleri kuran profesyoneller ve yöneticilerle birlikte eğitim modülleri oluşturarak,  kurslar, eğitim ve seminer programları hazırladık. İnşaat sektörümüzün ana hammaddesini oluşturan inşaat malzemesi ürünlerimizin en son gelişmiş nanoteknoloji ve teknoloji odaklı ürünlerin kullanılmasıyla birlikte akıllı evler, akıllı binalar ve iş merkezleri oluştuğu kamuoyundaki gelişmelerden hepimiz haberdarız. Artık konut alıcısı ve yatırımcısı gerek oturma gerekse de yatırım amaçlı olsa da gayrimenkul yatırımının öncelikle kendisine ve yaşamına bir değer katmasını bekliyor.

Tabi ki gerek üretici tarafında gerekse de satış ve pazarlama tarafında günümüzdeki tüketici ve yatırımcı profillerinin beklentilerini 360 derece hizmet ürünlerimizi sunarak müşteriyi karşılamak ve onları memnun etmek zorundayız.

Rekabet; artık aynı sektörde yer alan kurumlardan fark yaratarak, diğer kuruluşların ve firmaların göremediği boşlukları ön görerek, hemen anında onu ortaya bulup çıkararak kullanıcının hizmetine sunmakla başlıyor ve böylece farkındalık oluşturmak ve fark yaratmakla ayrışabiliyorsunuz.

Günümüzde yaratıcı fikirler artık genç girişimcilerden ve y ve z kuşağından çıkıyor. Yüzyılların firmalarını alt eden yeni startup ve girişimciler 3’üncü sanayi devrimi firmalara kafa tutuyorlar. Bu startup ve girişimcilerin en büyük sermayesi bilgi. Bilgi ve veri o kadar değerli ki artık onu işlemek, müşteriye sunmak, müşterinin ofisten muhakkak bir hizmet ürünü veya fiziksel ürünü almasını sağlayarak çıkmasını sağlamak ve onu tekrar bir dahaki hizmet alımında tercih sebebi olmasını sağlamak, en önemlisi diğer insanlara referans olması en büyük başarı olarak görülüyor.

Bir olta almak için dükkana giren müşteriye jeep ve yat satmak gibi artık günümüz hizmet sağlayıcısı. Dönüşüme ve bilgiye önem veren firmalar, hizmet sektöründe hizmet çeşitliliğini artıran kişi ve kurumların kazandığı bir devir olacak geleceğimiz ve sektörlerimiz.

Tüm Dünya artık küresel bir döngü içerisinde, ulaşım olsun, bilgiye erişim olsun sadece bilgiyi elde eden, okuyan ve veriyi işleyen, elde ettiği verilerin fizibilitesini yapan tahmin yürüten onu deneyimleyen ve müşteriye o deneyimi yaşatanlar ayakta kalabileceklerdir.

Dijital dönüşüm o kadar hızla ilerliyor ki nerdeyse ışık hızında gidiyor. Teknoloji en büyük daimi rakibimiz. Aracılık hizmetleri her geçen gün internete taşınıyor, ancak insanlar duygusal varlıklar olduğunu da unutmamak gerekir. Bir ev, eşya almadan önce çevresine, arkadaşlarına ve akrabalarına ayrıca internette sörf yaparak en son kararını vermiş halde bilinçli olarak size gelerek alım kararını veriyor.

Gerek gayrimenkul gerek inşaat sektöründe insan kaynağı çok önem taşıyor. Artık bütün sektörlerde robotlarla birlikte çalışacağımız günlere sayılı günler kaldı. Artık inşaat işçilerimizin bile robot operatörü olarak görev değişikliği yapacağı günler çok yakında. Bazı ülkelerde artık binaların inşası başlangıç ve bitimi neredeyse günlerle sözleşmeye dayalı olarak yapılmaya başlandığını görüyoruz. Düzenlediğimiz bu eğitimleri kaçırmamanızı, karlı ve sürdürülebilir bir iş modeli için gayrimenkul, inşaat ve emlak sektöründe yer alan tüm kişi ve kurumların bu eğitimlerden elde edeceği kazanımların faydasını göreceklerini belirtti. Artık eğitim bile kendisiyle yarışır halde. Çünkü dünün meslekleri bugün bakıyorsunuz kaybolmuş, bugün mezun olunan bölüme gerek duyulmuyor. Artık okulu bitirip diplomayı almak ve asmakla değil, devamlı kendini geliştirenlerin, çağa ayak uyduranların yer alacağı bir iş dünyasındayız. Ancak bu şekilde ayakta kalıyor.”

Türksiad Başkanı Mehmet Sert eğitimlere katılmak isteyen, bu sektörde faaliyet gösteren veya bu sektörde yer almak isteyen girişimciler ile vatandaşların  Hacıilyas Mah. Artun İş Merkezi Kat:2 No:220 Milas adresine başvurarak ve 0 505 999 4848 telefondan bilgi alabileceklerini belirtti.

Açılacak olan Emlak –İnşaat Eğitim ve Seminer Programları:

EMLAK: Emlak Danışmanlığı-Emlak Brokerlığı-Tapu Takip ve Gayrimenkul Çözüm Danışmanlığı-Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Uzmanlığı-Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı-Apartman ve Site Yöneticiliği-Konut Yapı Kooperatifi Danışmanlığı-İnşaat Proje Yönetim Satış ve Pazarlama Danışmanlığı-Gayrimenkul sektöründe Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi- Gayrimenkul ve İnşaat Proje Fotoğrafçılığı- Gayrimenkul Derecelendirme Raportörlüğü - Gayrimenkul ve Emlak Hukuku - Emlak Ofislerinde Kurumsallaşma ve Markalaşma- Arazi Yönetimi ve Yatırımı Danışmanlığı-Gayrimenkul Satış ve Pazarlamasında 360 derece İkna Teknikleri- Gayrimenkul Ekonomisi ve Piyasası- Gayrimenkul ve İnşaat Projeleri Tanıtım ve Lansman Danışmanlığı.

İNŞAAT: İnşaat Yapı Müteahhitliği- Şantiye Yönetimi ve Organizasyonu, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Mevzuatı, Kurulumu ve Gayrimenkul Finansmanında Avantajları- Gayrimenkul ve Proje Yönetimi- İnşaat Projelerinin Finansmanı ve Kredilendirilmesi- İnşaat 4.0 Bina ve Yapılarda Dijital Dönüşüm, İnşaat ve Yapı Sistemleri Robot Teknolojileri-İnşaat Ekonomisi- İnşaat sektöründe Yeni Nesil İnşaat Yapı Malzemeleri ve İş Makinaları- Gayrimenkul ve İnşaat Yatırımlarının Vergisel Boyutu- Gayrimenkul ve İnşaat Projelerinde Finansal Fizibilite – Raporlama-Maliyet- Karlılık ve Performans Analizleri-Yeni İmar Yönetmelikleri ve Şehircilik-Akıllı Ofis ve İş Merkezleri Yatırımları- Gayrimenkul Yatırımlarında Kiraların Analizi-Yeşil Bina Sertifikasyon Sistemleri-Gayrimenkul Yatırım Fonları-İnşaat Sektöründe Kurumsallaşma, Markalaşma ve Rekabet Stratejileri-Türkiye’de Deprem Mevzuatı ve İnşaat sektörüne Etkileri-Türk Standartları Enstitüsü Eğitimleri-Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Hazırlık Kursları.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500