Advert
Advert
Advert

MİFAD, 3. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ…

MİFAD, 3. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ…
Bu içerik 1882 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kısa MİFAD olan Milas Folklor Araştırma Derneği, üçüncü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi… Genel kurul heyecanı yaşayan dernek yönetimi ve üyeleri, geleceğe dönük önemli konuları da görüşerek karara bağladılar…

Milas Folklor Araştırma Derneği, 2014’te ikincisini gerçekleştirdiği olağan genel kurulun ardından 3’ncüsünü de, derneğin sosyal faaliyetlerinin yürütüldüğü Milas Sanat Merkezi’nde yapıldı. Mevcut yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda Divan Başkanlığına E. Buket Kaya seçilirken divan kâtipliğine ise Sevgi Barın ve Güngör Tütün seçildiler.

Saygı duruşu ile başlayan genel kurulda gündem maddelerine geçildi. Dernek faaliyet raporu, başkan Mustafa Emekli tarafından okunarak üyelerin ibrasına sunuldu. Derneğin 3 yıllık faaliyet raporu ise dernek üyesi Yasemin Ertuğrul tarafından okunarak, ibra edilmesi için üyelerin oylarına sunuldu.

Dernek Başkanı Mustafa Emekli; “Sizlerle paylaştığım bu faaliyetler, derneğimizin 3 yıllık süreçte yaptıklarının sadece bir bölümü. Bu 3 yıllık süreçte kuruluş amaçlarımıza uygun çalışmaların yanı sıra ilçemiz için ilkleri de gerçekleştirmiş olmak, gelecek adına beni ve tüm üyelerimizi daha da umutlandırıyor. Geride bıraktığımız Mayıs ayında 6’ncısını düzenlediğimiz gençlik festivalimiz, her yıl olduğu gibi yine Milas halkı tarafından büyük bir takdir topladı. Düzenlediğimiz her festival, doğal olarak bir öncekinden daha kapsamlı olma zorunluluğu getirirken, bizleri de daha güzel işlere imza atma noktasında yoğun bir çalışmanın içerisine itmektedir.

Yaptığımız her faaliyet ilçemiz ve ilimizin kültürünü tanıtma adına çok büyük bir öneme sahip olup, atılan her adım bizleri biraz daha hedefimize yaklaştırmaktadır. Bu anlamda yapılan her faaliyet, düzenlenen her etkinliğe başta yönetim kurulu olmak üzere üyelerimiz, dernek bünyesindeki faaliyetlere katılan öğrencilerimiz, onların aileleri ve derneğimize gönül vermiş değerli Milaslı hemşehrilerimizin katkısıyla gerçekleşmiştir. Dolayısıyla emeği geçen herkese, faaliyetlerimize maddi ve manevi katkı sunan dostlarımıza tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Emekli’nin konuşmasının ardından organ seçimlerine geçildi. Yapılan kapalı oylamanın ardından oluşan 7 kişilik asil yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Mustafa Emekli, Simge Mergen, Hasan Savran, E. Buket Kaya, Adem Kankaynar, Pembe Sarı ve Emrah Mergen.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri ise; Niyazi Şahin, Ersin Erşahin, M. Kemal Fındıkçıoğlu, Hidayet Kabaçam ve Güngör Tütün.

3 yıllık süreçte derneğin denetim kurulu asil üyeliklerine ise Yasemin Ertuğrul, Sevgi Barın ve Sibel Şahin seçilirken, yedek denetim kurulu üyeleri; Sercan Ergun ve Berkin Bulut olarak belirlendi.

Gelecek dönem için üye aidatları konusunun da ele alındığı 3’ncü olağan genel kurulun son bölümünde, geride bırakılan 3 yıllık dönemin eksiklikleri tartışıldı. Tespit edilen noktaların gelecek dönemde tekrarlanmaması, yeni dönemde geçmişten farklı nelerin yapılması gerektiği tartışıldı. Dilek ve temenni bölümünde yeni sezonda düzenlenecek olan etkinliklerin arttırılması kararı alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-10-07 Yeni yönetime başarılar dilerim.