Advert
Advert
Advert

AKP’DE KONGRELER ERTELENDİ…

AKP’DE KONGRELER ERTELENDİ…
Bu içerik 1444 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AKP Genel Merkezi talimatıyla, aralarında Muğla’nın bulunduğu 30 büyükşehirde, il ve ilçe kongreleri ileri bir tarihe ertelendi…

Başlayan kongre süreci doğrultusunda bugüne kadar; Yatağan, Seydikemer, Kavaklıdere, Marmaris ve Dalaman ilçelerinde kongreler yapılırken, kongre takvimi belirlenmişken Ula ve Datça ilçe kongreleri de ileri bir tarihe ertelendi.

5 ilçede durum değişmeyecek…

Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan başkanlığında Muğla İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya tüm ilçe başkanları katılırken, toplantı sonrasında basın mensuplarına AKP il başkanlığı, genel merkezin talimatıyla kongrelerin ileri bir tarihe ertelendiği yönünde bilgi vermekle yetindi.

Öte yandan kongre takvimi doğrultusunda bugüne kadar 5 ilçede yapılan kongre sonucunun değişmeyeceği, seçilen yönetimlerin görevlerine devam edeceği öğrenildi.

Milas’ta belirsizlik sürüyor…

Açıklanan kongre takvimi doğrultusunda geçtiğimiz günlerde, Muğla İl Koordinatörü başkanlığında Milas’ta, ‘ilçe başkanı olarak kimi görmek istersiniz?’ sorusuyla; ilçe yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri yanı sıra mahalle başkanlarının oy verdiği bir eğilim yoklaması yapılmış, seçime katılanlar tarafından 8 ilçe başkanı aday adayına oy verilmişti.

Resmi olmayan bu eğilim yoklamasına katılan adaylar, 4 Ekim’de Ankara’ya çağırılarak teşkilat tarafından mülakata tabi tutulacaktı ancak aniden gelişen erteleme kararıyla aday adayları da Ankara’ya davet edilmedi.

Görevimizin başındayız…

Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ise, erteleme kararının il başkanlıklarına bildirilmesiyle yeni bir süre girildiğini, kongre yapılacak ilçelerdeki mevcut yönetimlerin, yeni kongre tarihi açıklanıncaya kadar görevlerine devam edeceğini belirterek; “Alınan bu karar doğrultusunda Milas ilçe yönetim kurulu olarak bizler de görevimizin başında ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” diyerek, kararın parti teşkilatlarına hayırlı olmasını diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500