Advert
Advert
Advert

MİLASLI GENÇLER, ‘YETENEK SİZSİNİZ’DE…

MİLASLI GENÇLER, ‘YETENEK SİZSİNİZ’DE…
Bu içerik 10633 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurulduğu günden bugüne kentin sosyal ve kültürel değerlerine birçok farklılık katan MİFAD, bir ilke daha imza attı… Derneğin, sanatsal faaliyetlerini yürüttüğü Milas Sanat Merkezi’nde etkinliklere katılan ve 13 kızdan oluşan ekip, ilçemizi ‘Yetenek Sizsiniz’ adlı yarışmada temsil edecek…

Berrin Tayğar ve Oğuzhan Bursalı tarafından çalıştırılan, yaşları 7 ila 17 arasındaki 13 kızdan oluşan ekip, yaklaşık bir yıldır yarışmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Haziran ayında Muğla’da yapılan elemelere katılan ve sergiledikleri performansla jüri üyelerini kendilerine hayran bırakan grup, elemelerin ardından 5-6 Ekim 2017 tarihlerinde Bilecik’te yapılacak asıl yarışmaya katılmak üzere son çalışmayı, öğretmenleri nezaretinde gerçekleştirdiler.

3 ayrı koreografi hazırladılar…

Bir yıl önce başlayan çalışmalarda sadece dans kategorisinde hazırlanan grup, sonra jimnastik ve modern dansın birleşimden oluşturdukları 3 ayrı koreografi hazırladılar. İlk turun geçilmesinin ardından ikinci turda ve daha sonraki turlarda başarılı olacaklarını belirten Berrin Tayğar ve Oğuzhan Bursalı; “Çocuklarımıza güveniyoruz. Bir yıldır bu yarışmaya hazırlandılar. Son derece birbiyle uyumlu bir grup oluşturdular ve Muğla’daki elemelerde neleri başarabileceklerini gösterdiler. Bilecik’te yapılacak yarışmalarda da aynı performansı, hatta daha iyisini sergileyecekler ve üst turlara çıkacaklardır” diyerek, gruba olan güvenlerini dile getirirken, bugüne kadar ilçemizden bu tür yarışmalara bireysel anlamda katılanların olduğunu ancak ilk kez bir ekip olarak yarışmalara gidildiğine dikkat çektiler.

Bu çocuklarla gurur duyuyoruz…

Kısa adı MİFAD olan Milas Folklor Araştırma Derneği’nin kurucu başkanı olan, 2 dönem yaptığı başkanlığın ardından görevi Mustafa Emekli’ye bırakan, halen derneğin yönetim kurulu üyesi olarak çalışan Emrah Mergen, dernek olarak ilçenin sosyal ve kültürel değerlerine birçok farklılığı kattıklarına dikkat çekerek; “5 yılda, 6 festival düzenlemiş, 3 gün süren etkinliklerde tüm Milas halkını bir araya getirmeyi başarmış Milas Folklor Araştırma Derneği, bu süreçte özellikle çocuklara ve gençlere büyük önem vererek onların sağlıklı, sorumluluğun bilincinde ve sosyal birer birey olmaları adına birçok faaliyete imza atmıştır. Birçok alanda adeta ilkleri yaşatan derneğimiz, yine bir ilki kentin gündemine taşımıştır. Muğla’daki elemelerde harikalar yarattılar. Hepimiz onlarla gurur duyduk. Eminim, Bilecik’te de başarılı olacaklar ve ilçemizin adını gururla duyuracaklardır” dedi.

Yeni sezona bomba gibi girdik…

Yeni eğitim-öğretim yılının başladığı şu günlerde, derneğin sanatsal faaliyetlerinin yürütüldüğü Milas Sanat Merkezi’nin tarihi günler yaşadığını belirten Mergen; “Daha ilk haftadan kontenjanlar doldu. İlave saat ve çalışma programları koymak durumunda kaldık. Elbette bundan şikâyetçi değiliz. Derneğin kuruluş amaçları doğrultusunda bu kentte yaşayan 7’den 70’e herkese, sahip olduğumuz kültürümüzü tanıtacak, sevdirecek ve bir hobiden öte kültürel zenginliğimizi doğru bir şekilde geleceğe taşıyacağız.

Yeni dönemde özellikle çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetlere önem verdik. Bu kararın ne kadar doğru olduğunu da duyurularımızı yaptığımız daha ilk hafta gördük. Bu anlamda bizlere inanan-güvenen ve bugüne kadar bizleri asla yalnız bırakmayan Milaslılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-10-05 Milas'ın tanıtımı, kültürel ve sosyal yaşamı için güzel oluşumlar bunlar. MİFAD yönetimini, derneğin kurucusu ve bugünlere gelmesinde büyük emeği ve katkısı olan Emrah Mergen'i de kutlarım...