Advert
Advert
Advert

PKK ÜYESİ 7 TERÖRİST YAKALANDI…

PKK ÜYESİ 7 TERÖRİST YAKALANDI…
Bu içerik 11028 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla’da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla PKK Terör Örgütü üyesi oldukları belirtilen 7 kişiyi gözaltına aldı…

Muğla İl Alay Komutanlığı’na bağlı Jandarma ekiplerinin takipte olduğu PKK terör örgütü üyesi 4 kişiyi yakalamak için operasyon yaptı. Operasyon kapsamında Seydimer Kumluova-Karadere yol kavşağında terör örgütü üyelerini kıstıran jandarma ekipleri, aranan 4 kişi ile bunlara yardım ederek bölgeden kaçırmaya çalışan 3 kişiyi de gözaltına aldı. Eşen Karakolu’na götürülen 7 kişinin sorgusu devam ederken, konuyla ilgili açıklamanın Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından yapılacağı öğrenildi.

Operasyon kapsamında bölgede kuş uçurtmayan jandarma ekipleri PKK terör örgütü üyelerini kısa sürede yakalayarak önce karayolu üzerine yatırdı. Üzerlerinde bomba olma ihtimaline karşı üstleri soyulup aranan PKK terör örgütü üyelerinin araması yapıldıktan sonra kelepçelenerek karakola götürüldü. Operasyon esnasında karayolu bir süre trafiğe kapandı.

Muğla Seydikemer bölgesinde oldukları belirlenen ve güvenlik güçleri tarafından yakalanması için takip edilen teröristler, yakalanacaklarını anlayınca yardım istediler. Bölgede bulunan 4 PKK’lı terörist kendilerine yardıma gelen diğer 3 kişi ile birlikte yakalandı.

Polis ve jandarma ekipleri önceki gün sabaha karşı bölgeye 2 araç ile 3 teröristin daha giriş yaptığını belirleyince özel operasyon düzenlendi. Muğla-Antalya il sınırına yakın Kumluova-Karadere Kavşağın’nda teröristleri taşıyan 2 otomobili durdurup araçtaki teröristleri gözaltına aldı. Operasyonda teröristler canlı bomba olma ihtimaline karşı kıyafetleri tamamen çıkartılarak soyulup kelepçelendi.

Burada ilk sorguları tamamlanan PKK’lı 7 teröristin daha sonra Muğla’ya götürüldüğü öğrenildi. Teröristlerin sorgusuna Muğla’da devam edileceği öğrenildi.

Bir süre önce de yaşam malzemesi ele geçirilmişti…

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesinden, terör operasyonları kapsamında Milas’ta, bölücü terör örgütü üyeleri tarafından toprağa gömülen yaşam malzemelerinin ele geçirildiği duyurulmuştu.

Yurdun değişik bölgelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen terör operasyonları ve sonucuna ilişkin paylaşılan bilgi de Milas’a bağlı Korucuk Mahallesi’nde toprağa gömülü halde yaşam malzemelerinin bulunduğu açıklanmıştı.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, gizli yürütülen ve detayları açıklanmayan operasyon sonucu, Milas’a bağlı Korucuk Mahallesi’nde, önceden yakalanan bir PKK'lı teröristin yer göstermesi sonucu muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildiği ifade edilmişti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500