Advert
Advert
Advert

KIRSAL MAHALLE SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI…

KIRSAL MAHALLE SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI…
Bu içerik 741 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında başlatılan etkinlikler yeni öğrenim döneminde de sürüyor…

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında hayata geçirilen ve büyük ilgi gören Kırsal Mahalle Spor Şenlikleri bu yıl Bodrum’da başladı.

Mahallelerdeki çocuklara serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeyi öğretmek, çocuklara spor bilincini aşılamak, ilerleyen yaşlarda kötü alışkanlıklara yönelmemeleri için alt yapı oluşturmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amacı ile başlatılan Kırsal Mahalle Spor Şenlikleri bu yıl da devam ediyor.

Şenlik kapsamında 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında il genelinde 42 mahallede 3 bin 326 öğrenci ile birlikte çeşitli spor etkinlikleri yaptırılmıştı.

Şenliklerde öğrenciler; Parkur oyunu, Halat çekme oyunu, Kapak kap oyunu, Kağıt yakalama oyunu, Kapaklı yılan oyunu, Balon kaç oyunu, Küme el oyunu, Yakar top oyunu, Mendil kapmaca, Balon patlatma oyunu, Voleybol, Futbol, Mini tenis ve Atletizm gibi etkinliklerle eğlenceli zaman geçiriyor.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılında da devam edecek olan şenlik, 27 Eylül tarihinde Bodrum Pınarlıbelen Nilgün Doktor Kerim Cangır İlkokulu ve Çiftlik Mustafa Yazıcı ilköğretim okullarındaki yarışma etkinlikleriyle başladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500