Advert
Advert
Advert

AKP MİLAS İLÇE TEŞKİLATI’NDA HAREKETLİLİK…

AKP MİLAS İLÇE TEŞKİLATI’NDA HAREKETLİLİK…
Bu içerik 4330 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşan kongre öncesinde AKP Milas İlçe Başkanlığı için genel merkez talimatıyla, il yöneticileri eğilim yoklaması yaptı…

Yaklaşan kongre öncesinde AKP Milas İlçe Teşkilatı’nda hareketlilik başladı. Genel Merkez talimatıyla, eski İzmir Milletvekili-Muğla İl Koordinatörü Av. Ali Aşlık, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve bazı il yöneticileri, Milas’a gelerek teşkilat üyeleriyle istişarelerde bulundu.

‘İlçe Başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz’ sorusu için; ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri yanı sıra partinin mahalle başkanları oy kullandı.

Parti tüzüğü gereği mevcut ilçe başkanı Levent Akyer’in aday olarak yer almadığı eğilim yoklamasında üyelerin, 8 ilçe başkan adayı için oy kullandığı öğrenilirken, yapılan eğilim yoklamasının sonuçları açıklanmadı.

Eğilim yoklaması için ilçeye gelen parti yetkilileri, yapılan işlemin parti içinde bir istişare olduğunu, herhangi bir resmi boyutunun olmadığını belirterek, önümüzdeki günlerde başkan adayı olanların genel merkeze davet edileceğini ve nihai kararın genel merkez tarafından verileceği belirtildi.

“Şenlik havasında kongre yapacağız”

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer; “Kongre takvimi doğrultusunda birçok ilçemizin kongresi yapıldı. Önümüzdeki günlerde Milas ilçe teşkilatı da kongresini büyük bir coşku içerisinde yapacaktır. Genel merkezimizin takdirleri doğrultusunda kime görev verilirse, hepimiz bir aile olduğumuz bilinciyle ilçe başkanımız ve oluşacak yönetiminin yanında yer alacağız. Bugüne kadar yaptığımız gibi bir nefer olarak davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılacak ilçe kongremizin şimdiden partimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kongremiz, kırgınlık-küskünlük-bölünmüşlük yaşanmadan, birlik ve beraberlik içerisinde, bir demokrasi şenliği havasında geçecektir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500