Advert
Advert
Advert

32. BÖLGE MUĞLA ECZACI ODASI’NIN SEÇİMİ YAPILDI…

32. BÖLGE MUĞLA ECZACI ODASI’NIN SEÇİMİ YAPILDI…
Bu içerik 1339 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Eczacı Odası hizmet binasında 15. Dönem Yönetim Kurulu ve organlarının seçimi yapıldı…

23 Eylül 2017 Cumartesi günü oda hizmet binası konferans salonunda gerçekleşen genel kurul toplantısında, öncelikle divan kurulu seçimi gerçekleşti. Divan Kurulu Başkanlığına Ecz. Hüseyin Eryılmaz, katipliklerine de Ecz. Çağdaş Savaş ve Ecz. Meryem Karadeniz seçildi ve gündem maddelerine geçildi.

14. Dönem yönetim kurulunun 2 yıllık çalıma raporu Yönetim Kurulu üyesi Ecz. Fikri Devrim Mavioğlu tarafından üyelere okundu. Ardından Oda Saymanı Ecz. Ömer Çetiner tarafından 2017 / 2018 yılı hesap raporu kongreye sunuldu.

14. Dönem Denetleme Kurulu üyesi Ecz. Övünç Öztürk tarafından Denetleme Kurulu raporu okundu ve 14. Dönem Yönetim Kurulu oy çokluğu ile aklandı.

Ardından 2017 / 2018 dönemi tahmini bütçesi kongreye sunularak kabul edildi ve dilek, temenniler kısmına geçildi. Bu arada söz alan 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. İbrahim Ertürk, Türk Eczacıları Birliği Haysiyet Divanı Üyesi Ecz. Burak Söğütlü birer konuşma yaptılar.

Söğütlü, eczane sayısının gün geçtikçe arttığını, eczacı kârlılıklarının düştüğünü, eczane ürünlerinin eczane dışına kaydığını, ticari iskontoların kaybedildiğini, artan eczacılık fakülteleri nedeniyle eczacı istihdam sıkıntısı olacağını belirtti ve yapılması gerekenlerle ilgili şu önerileri getirdi:

İlaç Fiyat Kararnamesinde yeni düzenleme yapılarak eczacı lehine iyileştirme yapılması, / İlaçta KDV’nin sıfırlanması, / Ticaret Bakanlığı ile görüşülerek KOSGEB kredileri sağlanması, / İlaç Birim fiyat uygulamasına geçilmesi, / Mesleki ve işletme eğitimlerinin arttırılması, Eczacılık eğitimi ve fakülte sayısında optimizasyonun yapılması, Kamu eczacılarının çalışma ortamında iyileştirme sağlanması.

32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Saim Korkmaz, faailiyet raporunda yer alan aktiviteler hakkında bilgi verip ‘Tek Tip Nöbetçi Eczane Panosu’ ve ‘Hatıra Ormanı’ projelerinin yerine getirilememesinin gerekçelerini dile getirdi ve Oda yönetimi olarak gelecek vizyonlarını şöyle ifade etti:

Payback sistemi, / Eczanelerde eczacı çalıştırılması (KOSGEB ve İŞ-KUR destekli), / Eczacı - Eczacı ortaklığının önünün açılması, / Rehber Eczanem Programı ve Farmasötik Bakım Projesinin genişletilmesi.

Son konuşmacı olarak söz alan 14. Dönem Genel Sekreteri Ecz. Kadir Serkan Tekin ise, aromatik ve tıbbi bitkilerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra gelecek dönemde ‘Ekonomi Komisyonu’ kurarak eczane ekonomisinin nasıl güçlendirileceğini tartışacaklarını belirtti.

24 Eylül 2017 Pazar günü, Oda hizmet binasında saat 09:00 - 17:00 saatleri arasında yapılan ‘tek listeli’ seçimin, resmi olmayan sonuçlara göre 15. Dönem Yönetim Kurulu ve diğer organları asıl üyeleri şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu

Ecz. İbrahim ERTÜRK (196 oy), Ecz. Kadir Serkan TEKİN (185 oy), Ecz. Ömer ÇETİNER (177 oy), Ecz. Fikri Devrim MAVİOĞLU (161 oy), Ecz. Cem DEMİR (170 oy), Ecz. Saim KORKMAZ (184 oy) ve Ecz. Anıl GENÇTÜRK (169 oy).

Büyük Kongre Delegeleri

Ecz. İbrahim ERTÜRK (190 oy), Ecz. Kadir Serkan TEKİN (180 oy), Ecz. Ömer ÇETİNER (163 oy), Ecz. Burak SÖĞÜTLÜ (164 oy), Ecz. Fikri Devrim MAVİOĞLU (159 oy), Ecz. Cem DEMİR (164 oy) ve Ecz. Abdül Cemil CEM (150 oy).

Onur Kurulu Üyeleri

Ecz. Sabahat TOTOŞ (173 oy), Ecz. Nuri ÖZTÜRK (175 oy), Ecz. Tülay KİRİŞÇİ (160 oy), Ecz. Begüm ÖCAL (167) oy ve Ecz. Mehmet ZEYBEKOĞLU (165 oy).

Denetleme Kurulu

Ecz. Ebru MORA (188 oy), Ecz. İlkay Sever TAP (178 oy) ve Ecz. Övünç ÖZTÜRK (172 oy).

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500