Advert
Advert
Advert

ÜLKÜCÜLER, ‘GENÇLİK KAMPI’NDA BULUŞTU…

ÜLKÜCÜLER, ‘GENÇLİK KAMPI’NDA BULUŞTU…
Bu içerik 1063 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, geçtiğimiz hafta sonunda Ören’de bir gençlik kampı kurdu… 3 gün süren kamp, adeta ziyaretçi akınına uğradı…

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, sosyal projeler kapsamında ilçemize bağlı Ören Mahallesi’nde 3 gün süren bir gençlik kampı etkinliği düzenledi.

3 gün boyunca sahil kenarına kurulan çadırlarda kalan yaklaşık 30 genç, gündüz programının yorgunluğunu denize girerek ve çeşitli eğlence aktivitelerle atarken,  gündüzleri ise çeşitli spor aktiviteleri ve eğitim programında belirlenen konularda ders gördüler.

Kamp, ziyaretçi akınına uğradı…

Milas Ülkü Ocakları olarak ilk kez düzenlenen etkinliği, başta Ören Mahallesi ve çevredeki yerleşim alanlarında yaşayan vatandaşlar olmak üzere; Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Metehan Aydın, birçok ilçe ülkü ocağı başkanı, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz ve çok sayıda ilçe yönetim kurulu üyesi ziyaret ederek, gençlerin buluşmasına tanıklık ettiler.

Düzenlenen etkinliğin sosyal proje kapsamında gerçekleştiğini belirten Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül; “Yeni eğitim-öğretim yılının başladığı şu günlerde gençleri yeni döneme moral ve motivasyon açısından hazırlamak, 3 günlük de olsa genç kardeşlerimizi yaşamın stresinden uzaklaştırmak, aralarındaki arkadaşlığı ve dostluğu pekiştirmek adına bu etkinliği düzenledik.

Arkadaşlarımızla, gündüz ise belirlenen program doğrultusunda; kalkış, Sabah Namazı, kahvaltı, sabah yürüyüşünün ardından; teşkilat ve teşkilatçılık nedir? Disiplin ve disiplin kuralları, Türk Milleti’nde asker kavramı, lider-teşkilat-doktrin, dokuz ışık, dava adamlığı (duruş), ahlak, sevgi-saygı, adabı-ı muaşeret kuralları, temel dini bilgiler, Kuran-ı Kerim bize ne diyor?, Ülkücü Hareket olarak vizyonumuz, Milli Gelecek adına söyleşi, madde bağımlığı nedir? Zararları nelerdir? Doğa yürüyüşü gibi konularda eğitim ve sohbet toplantıları yaptık.

Gerçekten son derece eğlenceli, keyifli bir üç gün geçirdik. Önümüzdeki süreçte bu etkinliği içerik olarak daha da zenginleştirerek tekrarlamak istiyoruz” dedi.

“Amacımız farkındalık yaratmak”

“Eğitim ve Kültür Vakfı olarak rutin görevimizin yanı sıra özellikle sosyal faaliyetlerle gençlerimizi bir arada tutmak; alkol-sigara-uyuşturucu vb. kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak, içine kapanık bireyler yerine kendini geliştirmiş, toplumsal kurallara ve yasalara uyan, örf ve adetlerimizden kopmayan, ahlaklı ve sorumluluk duygusundan kopmamış bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunarak, farkındalık yaratmak istiyoruz.

Bu tür etkinliğimize katılarak, bizleri yalnız bırakmayan tün dostlarımıza teşekkür ediyoruz” diyen Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, önümüzdeki günlerde farklı etkinliklerin yapılacağını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500