Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK’TE “K HARFİ YETERLİDİR” SAHNELENDİ…

GÜLLÜK’TE “K HARFİ YETERLİDİR” SAHNELENDİ…
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, “K harfi yeterlidir” adlı tek kişilik oyun, 20 Eylül Çarşamba akşamı Güllük’te de sahnelendi… Utku Erişik’in, Sinan Meydan’ın yapıtından sahneye uyarlayıp oynadığı ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz’ün de aralarında bulunduğu kalabalık bir yurttaş topluluğu tarafından beğeniyle izlenen oyun ayakta alkışlandı…

Oyunun sonunda, alkışlar arasında sahneye çıkıp bir teşekkür konuşması yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Bugün izlediğim performans muhteşemdi. Özellikle gençlerin Atatürk’ü gerçeği ile anlaması açısından bu oyunu muhakkak izlemesi gerekli. Ben bu muhteşem performans ve güzel oyununuz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Oyun, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasında yer alan K harfine ithafen hazırlanmış. “Belgelerin ışığı tiyatro sahnesini aydınlatıyor. Tarihin sanatla dansı yalanlara karşı AKL-I KEMAL gerçeğini doğuruyor …” sözleriyle dikkat çekilen oyun, Tarihçi Sinan Meydan’ın, ülkemizin içinde bulunduğu tabloya Mustafa Kemal Atatürk’ün, imzasındaki harfleri kastederek, şu tepki mesajı ekseninde kurgulanmış: “Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaat ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın kalan kısmını tamamlarım …”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500