Advert
Advert
Advert

ARSLAN’DAN MÜFTÜLÜK VE KYK BİNASI’NDA İNCELEME…

ARSLAN’DAN MÜFTÜLÜK VE KYK BİNASI’NDA İNCELEME…
Bu içerik 1076 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Eren Arslan, ilçemizde yapımı tamamlanan yeni Müftülük Hizmet Binası’nı ve yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Binası’nı ziyaret ederek yetkililerinden bilgi aldı…

İlçemizde İsmetpaşa Mahallesi, Zekeriya Gümüşkesen Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan ve kısa zamanda açılışı gerçekleşecek olan yeni Müftülük Hizmet Binası’nda yapılan incelemede Milas Müftüsü Ali Saim Doğru bina hakkında Milas Kaymakamı Eren Arslan’a bilgi aktardı.

Yeni hizmet binasının toplamda bin metrekare kapalı alanı olduğunu belirten Milas Müftüsü Ali Saim Doğru; “Bu alanın 250 metrekarelik kısmını Toplantı ve Konferans Salonu oluşturmakta. Ayrıca binamızda Kur-an Kursu, çalışma alanları ve lojman da bulunmaktadır. Binamızın mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı’na aittir ve yeni hizmet binamız hayırsever vatandaşlarımızın destek ve yardımlarıyla yapılmıştır” dedi.

Yeni hizmet binasının tamamını gezen Kaymakam Arslan İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru’ya yapılan çalışmalar ve gelinen son nokta hususunda teşekkür ederek, Milas’a daha iyi bir hizmet verebilmek adına hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hizmet binasının hayırlı olmasını temenni etti.

Ziyaret daha sonra karşılıklı fikir alışverişiyle son buldu.

İkinci ziyaret Kredi Yurtlar Kurumu Binası’na…

Kaymakam Arslan daha sonra Milas- Bodrum Karayolu üzerinde Sodra Dağı’nın alt bölümünde yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu Binası’nı ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Firma yetkilileri ile beraber yurdun tamamını gezen Kaymakam Arslan, gelinen son durum, bitirilmesi planlanan çevre düzenlemesi ve diğer işler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından açıklamalarda bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan, binanın tamamlanması halinde 252’si kız, 254’ü erkek olmak üzere toplamda 506 öğrencinin yararlanacağını belirterek; “Odalar 3’er kişilik bazalı sistem yataklı olup, tuvalet ve banyoları odaların içinde yer almaktadır. Odalarda ayrıca ahşap dolaplar, çalışma masaları, mini buzdolabı olup sınırsız internet, 24 saat sıcak su ve ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilecek. Ayrıca binada yemekhane, kantin, kafeterya, berber ve bayan kuaförü gibi küçük işletmeler de öğrencilerimize hizmet verecek. 200 kişilik konferans salonunda sosyal, kültürel etkinlikler, kurslar olacak. Ayrıca yurtta kalan öğrencilerimize 3 lira kahvaltı, 6 lira akşam yemeği olmak üzere günlük 9 lira beslenme yardımı yapılacak ve şehit, gazi yakını, devlet koruması altında olan öğrencilerimizde yurdumuzdan ücretsiz yararlanacak” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500