Advert
Advert
Advert

İSTİFA SAYILARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR…

İSTİFA SAYILARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR…
Bu içerik 2136 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Milas’a geldiler… Parti ilçe binasında düzenledikleri basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde partiden istifa edenlerin yaptıkları açıklamaların, açıklamada verilen istifa sayılarının gerçeği yansıtmadığını ifade ettiler…

MHP Milas İlçe Binası’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Muğla İl Başkanı Korkmaz ve Muğla Milletvekili Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Muğla merkez ve tüm ilçelerde yaşanan istifalara değinerek, verilen istifa rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söylediler.

MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, basın toplantısının açılışında; “Son dönemlerde yaşananlar karşısında sükûnetimizi korduk. Birtakım abartılı, yanlış ve yanlı söylemlerin karşısında sakin ve sabırlı davrandık. Sosyal medya üzerinden yapılan sataşmaları muhatap dahi almadık. İlçemizde partimize kayıtlı olan ve istifa edenlerin sayısını net bir şekilde Seçim Kurulu’ndan aldık. Bu konuda birazdan Sayın İl Başkanım detaylı bir açıklama yapacak” diyerek sözü İl Başkanı Mehmet Korkmaz’a bıraktı.

Ömrünün sonuna kadar milletvekilliği yapacak halin yok…

Sözlerine, eski dönem MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun’un gittiği her yerde MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye yönelik bir karalama kampanyası başlattığını, üçlü koalisyon döneminde milletvekili olarak yaptığı hizmetleri öne sürüp insanlara istifa etmeleri için baskı yaptığını belirterek; “Sayın eski milletvekilimiz Metin Ergun, yaptığı hizmetler nedeniyle bizlere hakkını helal etmeyeceğini söylüyor. Öncelikle şunun altını çizmek isterim ki bu parti seni iki defa birinci sıradan listeye koymuş ve vekil olmanı sağlamıştır. Yetmemiş, MYK üyeliğine getirmiştir. Ömrünün sonuna kadar milletvekilliği yapacak halin yok. Sen iki dönem yaptın, bırak da senden sonra başkaları seçilip Muğla halkına hizmet etme şansı bulsun. Partiye, genel başkana ve bizlere hakkını helal etmiyormuş. Asıl bizler sana hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Ülkücülük sadece MHP’de yapılır…

MHP Muğla İl Başkanı Korkmaz, partiden istifa edenlerle ilgili de şunları söyledi: “Pazartesi gününden buyana, milletvekilimiz ile birlikte Seydikemer, Fethiye ve bugün de Milas’ı ziyaret ederek, dava arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle buluşuyor, görüşüyoruz. Bu ziyaretlerde yerel ve Türkiye gündeminde ne varsa karşılıklı konuşuyor ve bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Değerli arkadaşlar. Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in döneminden beri Milliyetçi Hareket Partisi ne zaman bir adım ileriye gitmeye kalksa önüne birileri çıkıyor. Bu partinin yükselişini gördükleri vakit içerideki işbirlikçiler, dışarıdaki AB olsun, ABD olsun, İsrail olsun dış güçlerle birlikte hareket ederek partinin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bunu da içimize fitne-fesat sokarak yapıyorlar.

Son günlerde ‘MHP’de toplu istifalar’, ‘deprem’ gibi söylemlerle sanki partinin içi tamamen boşaltılmış, teşkilatlar kapatılmış gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Gazetelerde sayfa sayfa açıklamalar yapılıyor ancak hiçbir gazeteci de bizleri arayarak, gerçeğin ne olduğunu sormuyor. Birileri seçim kurullarının önüne gidiyor, orada bir poz veriyorlar, toplasan 50 kişi yoklar ama açıklamalarında MHP Milas teşkilatından 400 kişi istifa etti diyorlar.

Eski milletvekilimiz elindeki matbu bir dilekçe ile tüm ilçeleri dolaşıyor, bir yandan partiyi ve genel başkanı karalıyor, diğer yandan insanları istifaya zorluyor. Ülkücülük adına bu yapılanlar son derece yanlıştır. Rahmetli genel başkanımızın dediği gibi, ülkücülük sadece MHP’de yapılır, başka mecralarda bu dava sürdürülmez.

Ben sizlere genel merkezimiz aracılığıyla Yargıtay’dan aldığımız gerçek rakamları vereyim; Milas’ta, istifa edenlerin sayısı, üstelik 2014 yılından buyana 112 kişi. Bu sayının içinde partimize üye olan ve istifa edenlerin sayısı ise 49 kişi. Zaten çekilen resimlerde de belli; eski belediye başkanı, eski yönetim kurulu üyeleri…

Bodrum’da henüz istifa eden yok, Yatağan’da 6 kişi, Kavaklıdere’de yok, Menteşe’de 17 kişi, ancak muhalif olarak istifa eden 7 kişi, Ula’da 1 kişi, Marmaris’te 6 kişi, Köyceğiz’de 19 kişi, bunların da 7’si bizim üyemiz, Ortaca’da 19 kişi, Datça’da ise 22 kişi istifa etti.

Yapılan açıklamalar bakıyorsunuz, yılbaşına kadar 5 bini bulacak, yeni parti kurulduğunda bu sayı 10 bin olacak deniliyor. Değerli arkadaşlar, bütün Muğla genelinde partiye kayıtlı üye sayımız yaklaşık 8.500 kişi civarında. Bu rakamları nereden uydurup söylüyorlar şaşırıp kalıyoruz. Çok net olarak söylemek gerekirse, bize üye olan ve istifa edenlerin sayısı bütün Muğla genelinde 88 kişidir.”

Bir olalım, birlik olalım…

Yaşananların Milliyetçi Hareket Partisi’ne hiçbir şekilde zarar veremeyeceğini ifade eden İl Başkanı Korkmaz; “Yeter ki biz bir olalım, birlik olalım. 2019’da Allah’ın izniyle bir şeyler olacak. Bunu şimdiden söylüyorum. Bu partiden istifa edenler, o gün geldiğinde çok pişman olacaklar ama iş işten geçmiş olacak” dedi.

‘Kırk yamalı’ bir parti kuruyorlar…

İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın ardından yaşanan istifalar ve Türkiye’nin gündemine ilişkin bir açıklama yapan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ise; “Dün bu parti içinde dava uğruna mücadele ettiğini söyleyenler bugün bu davadan vazgeçmiş görünüyorlar. Çünkü yaptıkları açıklamalar bu yönde. ‘Kırk yamalı’ bir parti kuruyorlar. Yani sadece milliyetçiliği savunan bir parti olmayacaklar. ANAP’tan, DYP’den, CHP’den, AKP’den veya diğer partilerden istifa edenler bir araya gelerek yeni bir parti kuruyorlar. Bozkurt işareti yapmayacaklarmış, Başbuğ Alparslan Türkeş’in resmi teşkilatlarında bulunmayacakmış. O zaman siz hangi milliyetçiliği savunuyorsunuz?

Buyursunlar, istedikleri partiyi kursunlar. İlk seçimde cevabı yine Milas halkı, Muğla halkı onlara verecektir.

İstifa edenlerden kat be kat fazla insan, yurdun dört bir tarafında partimize katılıyor. Önümüzdeki günlerde birçok ilde olduğu gibi Muğla’da ve tüm ilçelerde partiye katılanlar için rozet takma törenleri düzenlenecek” dedi.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, içinde bulunduğumuz Eylül ayında Kuzey Irak’ta bir referandum yapılacağını, bunun da Türkiye için bir savaş sebebi olduğunu genel başkan Bahçeli’nin açıkladığını belirterek; “Musul, Kerkük ve Suriye’deki Türkmenleri orada tutmak bizim için son derece önemlidir. Tutamadığımız zaman yarın ikinci sıçrama noktası bizim üzerimiz olacaktır. Çünkü zamanında Selçuklu ya da Osmanlı, İslamiyet’i yaymak için yola çıktıklarında bu yerleşim yerlerini laf olsun diye seçmemişler. O bölgelerin stratejik önemi olduğunu bilerek belirlemişler.

Öte yandan Türkiye içeriden; PKK, DHKPC, FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadelesini yoğun bir şekilde sürdürüyor. 15 Temmuz öncesinde ve sonrası yaşananlar nedeniyle devletimizin bütün kurumlarında ciddi hasarlar görmüştür. 16 Nisan’da oyladığımız yeni Anayasa ile ilgili değişiklikle bundan sonra hiçbir güç, devleti yıkacak, hükümeti devirecek bir şeye kalkışamayacaklar. Çünkü yeni sistem buna izin vermeyecek. Dün, ‘11’ler hareketi gibi meclisteki vekilleri transfer ederek hükümetler devrilemeyecek.

Bugüne kadar Türkiye’nin bekası için çalışan, her konuda net bir tavır sergileyen Sayın Genel Başkanımızı, 15 Temmuz öncesinde televizyon kanalları veya gazeteler görmezden geliyordu. Birileri tünellere veya başka yerlere saklanırken, ışıkları yanan ve genel başkanın içinde olduğu tek bina, Milliyetçi hareket Partisi’nin genel merkezidir.

O tarihten sonra birden her televizyon kanalı ve tüm gazeteler, Sayın Genel Başkanımızla ilgili haberler üretmeye başladılar. Sanırım sonunda onlar da kimin bu ülke için gerçek manada siyaset yaptığını, ülkenin gerçek gündeminin ne olduğunu anladılar” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500