Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK’TE YAZ’A VEDA KONSERİ…

GÜLLÜK’TE YAZ’A VEDA KONSERİ…
Bu içerik 1104 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Güllük, Milas Türk Musikisi Derneği Konseri ile Yaz’a veda etti…

Milas Türk Musikisi Derneği’nin Türk Sanat Müziği Konseri dinleyenleri adeta büyüledi. Milas Belediye Başkan yardımcıları Zeynep Mat, Faik Karagöz, meclis üyeleri Abdullah Ülgen, Tevfik Kırçın, Güllük Jandarma Karakol Komutanı ve birçok sanatseverin izlediği konserde Güllük yaz’a veda etti.

Güllük Mahallesi Belediye hizmet binası önünde düzenlenen gecede 8 kişilik saz grubu ile 10 kişiden oluşan koroyu Ercan Karadamlı yönetti. Sunuculuğunu İsmail Turgay’ın yaptığı konserde tek bölüm halinde toplam 20 eser seslendirildi. Türk Sanat Müziği Korosu, kanun, keman, klarnet taksimleri ile birbirinden güzel besteleri izleyicilere seslendirdi. Tamamı amatör müzisyenlerden oluşan koro, müzik severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Türk sanat müziğine şaheser şarkılar kazandıran bestecilerin eserlerine ses veren koro, Zeki Müren, Yıldırım Gürses Efendi gibi ustaların şarkılarını Güllük’lü sanatseverlerle buluşturdu. Alanı dolduran davetliler, müzik ziyafeti sunan koronun şarkılarına eşlik ederken sık sık alkışladı.

Konser sonunda sahneye çıkan ve dernek başkanı Zafer Pınarlık’a tüm saz ve kora ekibi adına plaket ve çiçek takdim eden Başkan yardımcısı Zeynep Mat; “Bu muhteşem konser ile Güllük yaza veda etti. Umuyorum sezon başında tekrar düzenleyeceğimiz konser ile de yaza merhaba deriz. Ben koro şefimiz Ercan Karadamlı nezdinde tüm saz ve koro ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Zeynep Mat ayrıca Güllük’te 20 Eylül Çarşamba günü saat 21’da Sinan Meydanın yazdığı, Utku Erişik’in oynadığı “K Harfi Yeterlidir” adlı tiyatro oyununun sahneleneceğini belirterek herkesi oyunu izlemeye davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500