Advert
Advert
Advert

KALİTELİ BİR EĞİTİM İÇİN ALTYAPI ŞART…

KALİTELİ BİR EĞİTİM İÇİN ALTYAPI ŞART…
Bu içerik 2310 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas TEK Koleji, başlayan yeni eğitim-öğretim yılına hızlı bir başlangıç yaptı… Birebir eğitim, ağırlık İngilizce eğitim, robot ve kodlama eğitimi ve Almanca eğitimi gibi farklı yönleriyle, sektörün diğer temsilcilerine ve topluma ‘biz farklıyız’ mesajı veriyorlar…

Beklentinin üzerinde öğrenci kaydı yapılan okul, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’na hızlı bir başlangıç yaparken, kuruluşunun ilk yılında birçok farklılıklarıyla sektörün diğer temsilcilerinin bir adım önüne geçtiler.

Yüzde yüz Milli Eğitim Müfredatının uygulanacağını belirten okul idarecileri, okulun fiziki açıdan standartların çok üzerine çıkarıldığını vurguluyor. “Kaliteli bir eğitim için altyapı şart” diyen idareciler; “Geçmişte burası yine bir özel okuldu ancak bakanlığın belirlediği standartlardan hiçbir eser yoktu. Neredeyse sil baştan binayı elden geçirerek, çocuklarımızın güvenli ve kaliteli bir eğitim alacağı hale dönüştürüldü. Sonuçta yapılanlar, aydınlık geleceğimizin temsilcileri yavrularımıza yapılan yatırımdır” diyerek, binanın fiziki açıdan üst düzey bir şekle getirildiğini belirtti.

“Farkımız vizyonumuzdur”

Ülkemizin hemen köşesinde olduğu gibi ilçemizde de özel okulların bulunduğunu ve bugüne kadar bu kurumların eğitim anlayışına çok büyük yenilikler getirdiğini belirten yöneticiler; “Yola çıkarken kurum olarak birçok uzmandan görüş aldık. Farklı projeler üzerinde çalıştık. Farklı olmalıydık. Bu fark ne olmalıdır diye bir yandan müfredatı incelerken, diğer yandan ulusal ve uluslararası özel okulların eğitim programlarını inceledik.

İncelediğimiz programlarından bizim müfredatımıza uyan kısımları alarak, öğrencilerimize vereceğimiz eğitim-öğretim programımızı zenginleştirmeye çalıştık.

Ağırlıklı İngilizce Programı, Birebir Eğitim, Almanca Dili Eğitimi, Robot ve Kodlama Eğitimi, Uluslararası Proje Çalışmaları, TEOG Yüksek Kazandırma Oranı, Kültür Gezileri, Sportif Faaliyetler, Müzik Etkinlikleri, Sempozyumlar, Münazaralar, Atölye Eğitimi ve Tiyatro Etkinlileri ile içerik bakımından zenginleştirilen, yavrularımızın iyi derecede eğitim almaları yanında sosyal birer birey olmalarını sağlamak adına farklılıkları ortaya koyduk” diyerek, farklı bir eğitim anlayışının, kurumlarında uygulanacağını söylediler.

“Para kazanan değil, insan yetiştiren bir eğitim kurumu olacak”

Her ne kadar ticari bir işletme olsalar da asıl sorumluluklarının yetişen genç nesli geleceğe hazırlamak olduğunu belirten okul idarecileri; “Özel Milas TEK Koleji, para kazanma amacında olmayan, sağlıklı, kaliteli ve başarılı bir eğitim modeli ile insan yetiştirme iddiasında olan bir kurumdur. Bu bizim misyonumuzdur. Bu misyon doğrultusunda vizyonumuzu çağın gereklilikleriyle donatarak geliştirecek ve uygulayacağız. Buradan tüm anne-babalara sesleniyoruz. Gelsinler, kurumumuzu tanısınlar, bilgi alsınlar. Sonrasında zaten gönül rahatlığıyla çocuklarını bizlere emanet edeceklerdir” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500