Advert
Advert
Advert

HEDEF ŞAMPİYONLUK…

HEDEF ŞAMPİYONLUK…
Bu içerik 932 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi zabıtalarından Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Milli Takım Güreşçisi Erkan Uysal, yeni bir zafere imza atmak için 10-15 Ekim Tarihleri arasında 35 yaş üstü Milli Takım Güreşçileri ile birlikte Bulgaristan’a gidiyor…

2016-2017 Polonya Serbest Stil Dünya Güreş Şampiyonası’nda Üçüncü olarak ülkemize bronz madalya kazandıran Milli güreşçimiz Erkan Uysal 15 Eylül Cuma günü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile makamında görüşerek Dünya Şampiyonası öncesinde güreş müsabakaları ile ilgili bilgiler verdi.

Bulgaristan’ın Plodin Kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonası Güreşlerine 8 aydır hazırlandığını belirten Milli Güreşçimiz Erkan Uysal yeni şampiyonada hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi. “İstiklal Marşımızı söyletip bayrağımızı göndere çektirmek en büyük hayalimdir” diyen güreşçimiz Erkan Uysal Başkan Tokat’a kendisine verdiği destek ve imkânlar için teşekkür etti.

Güreşçimize Başarılar Diliyorum…

Milas Belediye Spor Kulübü ve Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat Milli Güreşçi Erkan Uysal’ın her geçen gün kendini aşarak katıldığı müsabakalarda ülkesini en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Milli Güreşçimiz Erkan Uysal’ın katıldığı tüm Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında sadece güreşmediğini ilçemizi ilimizi ve ülkemizi de tanıtmak için çaba harcadığını vurgulayan Başkan Tokat “Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında başarılı olan Milli Güreşçimiz Erkan Uysal’dan artık şampiyonluk ve Dünya Birinciliğini bekliyorum” dedi.

Başkan Tokat yaptığı konuşmasında Milas Belediye Başkanı olarak Milas’ta spor yapan her spor kulübünü ve her sporcuyu desteklediklerini vurguladı. “Belirli yaş üstü spor yapan sporcularımıza da gereken desteği vermekle spora başlangıç yapan genç sporcularımıza da bu anlamda heveslendirmeye çalışıyoruz” diyen Başkan Tokat Milas’ta Belediyesi olarak bir Güreş Kulübü oluşturma çalışması içinde olmadıklarını belirtti. Milas’ta güreş sporu ile uğraşan bir spor kulübü olduğunu belirten Başkan Tokat güreş sporunun gençlerimiz arasında yaygınlaşması sevilmesi ve yapılması için her zaman her spor kulübüne destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Milli Güreşçi Erkan Uysal’a Bulgaristan’da yapılacak Güreş Şampiyonasında başarılar dileyen Başkan Tokat; “Umut ediyorum ki güreşçimiz bu şampiyonadan hepimizin beklediği müjdeli ve o güzel haberle Milas’a dönecektir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500