Advert
Advert
Advert

ÖZEL BİREYLER İÇİN KONULAN SALINCAK TEHLİKE SAÇTI…

ÖZEL BİREYLER İÇİN KONULAN SALINCAK TEHLİKE SAÇTI…
Bu içerik 5073 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel bireyler için yapıldığı iddia edilen, üzerinde her hangi bir kullanım ve uyarı bilgisi yer almayan salıncak çocuklar için tehlike saçtı…

Yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başlayan Milas Şehir Parkı’ndaki çocuk oyun alanına zaman içerisinde çeşitli oyun aletleri yerleştirildi.

Çocukların ilgi ve beğeniyle oynadıkları aletlere geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi.

Yere yakınlığı ve giriş bölümünde rampanın bulunduğu salınacağın her ne kadar engelli bireyler için yapıldığı düşünülse de bu düşünceyi somutlaştıran bir uyarı yazısı etrafında bulunmuyor. Bu durum karşısında da salıncak parka gelen her çocuk tarafından kullanılıyor. 

Salıncağın amacı dışında kullanıldığında saçtığı tehlikenin farkında olmayan bazı çocuklar için kaza kaçınılmaz oldu. Zemine yakın olan ve rampası bulunan salıncak çocukların ayaklarının salıncak altında kalmasına neden oldu.

Meydana gelen kazaların ardından durumu fark eden vatandaşlar ise, “Salıncak her ne kadar iyi niyetle yapılmış olsa da gerekli uyarı levhaları bulunmadığı için amacı dışında kullanılıp, çocuklarımızın yaralanmasına neden oluyor. Salıncağın konumu ve çevresi yeniden gözden geçirilerek hem özel bireylerimiz hem de çocuklarımız için daha güvenli hale getirilmeli” dediler.

Söküldü…

Meydana gelen kazaların ardından Milas Şehir Parkı’na konulan salıncak, yetkililer tarafından kaldırıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500