Advert
Advert
Advert

OKUL TERKİ KONUSUNDA DEV ADIM…

OKUL TERKİ KONUSUNDA DEV ADIM…
Bu içerik 3907 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde yürütülen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen KA3 EMPAQT isimli proje kapsamında ilimiz genelinde okul terki oranının düşürülmesi amacıyla Meslek Liselerinde görev yapan öğretmenlere yönelik uygulamalı hizmetiçi eğitim faaliyeti düzenleniyor.

Maltepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli, alanında uzman akademisyenlerce 35 öğretmene verilen hizmetiçi eğitim faaliyeti bu hafta başında başladı ve Cuma günü sona erecek. Eğitim sona erdikten sonra eğitim öğretim yılı sonuna kadar sınıf içi uygulamalar yapılacak. Bu süreçte görevli akademisyenler öğretmenlere rehberlik edecek.

Eğitim öğretim yılı sonunda pilot okullarda uygulanan faaliyetlerin ne ölçüde işe yaradığı, karşılaşılan engeller, çözüm önerileri gibi konularda Milli Eğitim Bakanlığına bir rapor sunulacak. Ayrıca proje kapsamında oluşturulan Okul Terki Hizmetiçi Eğitim Programının tüm ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığının Merkezi Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri Planına dâhil edilmesi için girişimlerde bulunulacak. 

Proje sonunda İstanbul’da Maltepe Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Okul Terki konulu bir uluslararası sempozyum düzenlenecek ve okul terkinin Avrupa ülkelerindeki durumu, nedenleri ve sonuçları üzerine sunumlar ve konuşmalar yapılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500