Advert
Advert
Advert

ÜLKÜCÜLERDEN RENKLİ BİR ETKİNLİK DAHA…

ÜLKÜCÜLERDEN RENKLİ BİR ETKİNLİK DAHA…
Bu içerik 1662 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Son dönemlerde farklı etkinliklerle Milas kamuoyunun gündeminde yer alan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, bu kez farklı bir etkinliğe imza attı…

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle vakıf hizmet binası, çok sayıdaki katılımcının sazlı-sözlü, çiğ köfte partisine ev sahipliği yaptı. İlçemizde yayınlanan Milas Çizgi Gazetesi’nin sahibi Kemal Sürgün tarafından yoğurularak konuklara ikram edilen çiğ köfte öncesinde misafirler ve ocak mensupları akşam yemeğini birlikte yerken, yemeğin ardından başlayan sazlı-sözlü ve muhabbet dolu bir etkinlik, gece geç saatlere kadar devam etti.

Birçok ailenin eş ve çocuklarıyla birlikte katıldığı gecede kısa bir konuşma yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, düzenlenen etkinliğin sosyal etkinlikler kapsamında bir ilk olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“Her zaman ve her fırsatta dile getirdiğim gibi burası, adı üstünde bir eğitim ve kültür vakfı… Burada geçmişten günümüze kendi yöremizin kültürünü yaşama ve sürdürmenin yanı sıra, her köşesi cennetten ayrı bir parça olan güzel ülkemizin değişik yörelerinin kültürlerini de burada yaşamaya ve bize uzak gibi görünen o gelenek ve görenekleri hemşehrilerimizle birlikte tanımaya çalışacağız.

Aslında işin özünde bu tür sosyal etkinlikler bizleri bir araya getirmenin, kaynaştırmanın vesilesidir. Bizleri ayakta tutacak, güçlü kılacak birliktelikleri sağlayacak küçük çaplı etkinliklerdir. Dolayısıyla bu akşam davetimize icabet eden tüm gönül dostlarına teşekkür ederken, önümüzdeki süreçte daha birçok etkinlikte bir araya gelmeyi diliyorum.”

Çalınan bağlam, okunan türküler ve keyifli bir sohbet ortamıyla katılanlara farklı bir akşam yaşatan etkinliğe, MHP’li Milas Belediye Meclis Üyeleri İlhan Şimşek ve Mevlüt Kiriş de katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500