Advert
Advert
Advert

MİLAS, VOLEYBOLUN YILDIZLARINI AĞIRLADI…

MİLAS, VOLEYBOLUN YILDIZLARINI AĞIRLADI…
Bu içerik 943 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Atatürk Spor Salonu, ilk spor etkinliği olan Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası ile kapılarını sporseverlere açtı. Geçtiğimiz ay sporseverlerin hizmetine açılan Milas Atatürk Spor Salonu’nda 8 il ve ilçe voleybol takımı, kendi ligleri öncesinde son hazırlık müsabakaları için sahaya çıktılar.

Muğla Büyük Şehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası’na; İzmir’den Buca Dostspor, Denizli’den Belediyespor, Aydın’dan Söke Remzi Zeytinoğlu Spor, Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, Muğla’dan Yeşil Marmaris, Muğla Büyük Şehir Belediyesi Gençlik Spor, Bodrum Doğuşspor ve ev sahibi olarak Milas Belediyespor voleybol takımları katıldılar.

2 grubu ayrılan takımlar 9 Eylül Cumartesi günü turnuvanın grup maçları için sahaya çıktılar. Turnuvanın klasman ve final maçları 10 Eylül Pazar günü oynandı.

A Grubu: 1- Muğla Büyük Şehir Belediyesi Gençlikspor, 2- Bodrum Doğuşspor, 3- İzmir Dostspor, 4- Söke Remzi Zeytinoğluspor.

B Grubu: 1- Milas Belediyesi, 2- Yeşil Marmarisspor, 3- Denizli Belediyespor, 4- Aydın Gençlik Hizmetleri takımları yer aldılar.

Açılış Konuşması Başkan İnan’dan Geldi…

Turnuvanın ilk günü olan 9 Eylül Cumartesi günü sabah seansında oynanan 2 grup karşılaşması sonrasında turnuvanın açılış töreni için tüm takımlar sporcuları ile sahaya indiler.

Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası açılış konuşmasını yapan Muğla Büyük Şehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İnan turnuvaya katılan tüm takımlara “hoş geldiniz” dedi ve Milas Spor Salonu ile ilgili genel bilgiler vererek, katılımcı takımlara başarılar diledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra turnuvaya katılan takımların antrenörlerine, müsabaka hakemlerine katılım teşekkür sertifikaları verildi.

İzmir’in Kurtuluşu Kutlandı…

Açılış töreni sonrasında 9 Eylül İzmir’in “Düşman İşgalinden” kurtuluşu da tüm takımların sporcuları tarafından büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlandı.

9 Eylül Cumartesi Günü Oynanan Maçların Sonuçları:

Grup Maçları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor: 0 - Söke Remzi Zeytinoğluspor: 3

Milas Belediyespor: 0 - Aydın Gençlik Hizmetlerispor: 3

Bodrum Doğuşspor: 2 - İzmir Dostspor: 3

Yeşil Marmarispor: 0 - Denizli Belediyespor: 3

2. Tur Karşılaşmaları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor: 3 - Bodrum Doğuşspor: 0

Milas Belediyespor: 0 - Yeşil Marmarisspor: 3

Söke Remzi Zeytinoğluspor: 3 - İzmir Dostspor: 0

Aydın Gençlik Hizmetlerispor: 3 - Denizli Belediyespor: 1

10 Eylül Pazar Günü Maç Sonuçları…

Klasman Grubu

Muğla Büyük Şehir Belediyesi Gençlikspor: 3 - Milas Belediyespor: 2

Bodrum Doğuşspor: 0 - Yeşil Marmarisspor: 3

Milas Belediyespor: 0 - Bodrum Doğuşspor: 3

Muğla Büyük Şehir Belediyesi Gençlikspor: 2 - Yeşil Marmarisspor: 3

Final Grubu Maç Sonuçları…

Söke Remzi Zeytinoğluspor: 3 - Denizli Belediyespor: 1

İzmir Dostspor: 1 - Aydın Gençlik Hizmetlerispor: 3

Üçüncülük Dördüncülük Maçı…

İzmir Dostspor: 3 - Denizli Gençlik Hizmetleri: 1

Şampiyonluk Maçı…

Söke Remzi Zeytinoğluspor: 3 - Aydın Gençlik Hizmetleri: 0

Turnuva Sıralaması…

Turnuva Şampiyonu: Söke Remzi Zeytinoğluspor Kulübü

Turnuva İkincisi: Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü

Turnuva Üçüncüsü: İzmir Dostspor

Turnuva Dördüncüsü: Denizli Belediyespor

Turnuva Beşincisi: Yeşil Marmarisspor

Turnuva Altıncısı: Muğla Büyük Şehir Belediyesi Gençlikspor

Turnuva Yedincisi: Bodrum Doğuşspor

Turnuva Sekizincisi: Milas Belediyespor

Turnuva Ödül Töreni…

9-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Milas Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası’nın ödül ve kapanış töreninde, turnuvada ilk dörde giren takımlara kupaları dağıtıldı. Turnuvaya katılan tüm takımların sporcularına madalyaları verildi.

Turnuvaya katılan takımların antrenörleri, turnuva ile ilgili duygu ve düşüncülerini paylaştılar ve Milas Atatürk Spor Salonu’nu çok beğendiklerini ifade ederek, turnuvanın son derece başarılı bir şekilde geçtiğini söylerdiler.

Ödül töreninde konuşan takım antrenörleri, Milas Atatürk Spor Salonu’nda kendilerine yardımcı olan salon personeline, tesis sorumlusuna, Milas spor basınına, Milas Belediyesi’ne ve Muğla Büyük Şehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İnan’a kendilerine gösterdikleri konukseverlik için teşekkür ettiler.

Turnuvaya katılan Yıldız Kızlar voleybol takımlarının sporcularına kupa ve madalyalarını Muğla Büyük Şehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İnan, Milas Belediyesspor Kulübü Yöneticisi Antrenör Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni Eşref Mete, Milas Belediyesi Meclis Üyesi Murat Yazar, CHP Milas Parti Başkanı Emekli Öğretmen Voleybol Antrenörü Suat Özcan, Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar ve Milas Atatürk Spor Salonu Tesis Sorumlusu Özlem Aydın Küpelioğlu verdiler.

Kapanış Konuşması İle Turnuva Sona Erdi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İnan kapanış konuşmasında, Milas Atatürk Spor Salonu’nda ilki yapılan Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası’nın gelecek yıllarda hem bu kategoride hem de diğer kategorilerde yapılacağını belirterek, turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür etti ve 2017-2018 sezonunda katılacakları resmi lig müsabakalarında başarılar diledi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500