Advert
Advert
Advert

BAKAN EROĞLU, MUĞLA’DA 20 TESİSİN TEMELİNİ ATTI…

BAKAN EROĞLU, MUĞLA’DA 20 TESİSİN TEMELİNİ ATTI…
Bu içerik 1158 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Muğla’da düzenlenen merasimde 20 adet tesisin temelini attı... Merasimde temeli atılan 20 tesisin toplam yatırım bedeli 388 milyon lirayı buluyor...

10 Eylül Pazar günü ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Dr. Veysel Eroğlu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen merasimde yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu; “Muğla’ya en çok gelen Muğla’nın hizmetkârıyım. Her şeyi Muğla için yapıyoruz. Muğla muhteşem bir yer ne yapsak azdır. Ben kara yolculuğu yaparken bir ilçede hangi parti var ezbere bilemem ama ilçedeki düzenden anlıyorum.  AK Parti mi yoksa başka parti mi var, çalışmalardan çok rahat anlaşılıyor. Seçimlerde kadın kolları çok önemli çalışmalara imza atıyor. Kadınlar çok önemli hayatımızın olmazsa olmazı. Hep birlikte 2019 için çok çalışacağız. Biz Muğla için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Maalesef icraat ortaya koyamayan muhalefet ise sürekli yakışıksız eleştirilerde bulunuyor. Suyu getiren biz, hizmet üreten biz konuşan ve eleştiren onlar” dedi.

Terörü kesinlikle bitireceklerini de vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “15 Temmuz’da hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı dik duruşunuz için bütün Muğlalılara teşekkür ediyorum. Rabbim milletimizin geleceğini engellemek isteyen FETÖ, PKK, PYD, YPG ve DAEŞ gibi hain terör örgütlerinin, hain planlardan bizleri korusun” dedi.

Muğla’ya 17 Yatırım Müjdesi…

Muğlalı vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu “Muğla’ya gelirken elimiz boş gelmek doğru olmazdı. Elime bir kutu Afyonkarahisar kaymağı alıp gelecek halim yoktu. Bu yüzden buraya heybemiz dolu geldik. Bugün burada Muğlalı hemşerilerime 17 yatırımın müjdesini veriyorum. Gölet, sulama tesisi ve taşkın koruma tesislerinin yer aldığı bu müjdelerin toplam yatırım bedeli 168 milyon lirayı buluyor. Muğla bu denli bir yatırımı daha önce hiç görmedi.” diye konuştu.

Muğla’ya Son 6 Yılda 1 Milyar 122 Milyon TL’lik 124 Müjde…

Muğla’ya daha önce de müjdelerle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “1 Kasım 2012, 17 Ağustos 2013, 16 Mart 2014, 6 Şubat 2016 ve 23 Şubat 2017 tarihlerindeki ziyaretlerimizde Muğla’ya toplam 957 milyon TL’lik 107 müjde vermiştim. Bugün ki 168 milyon lira yatırım bedeline sahip 17 müjde ile son 6 yılda Muğlalılara toplam 1 Milyar 122 milyon TL’lik 124 müjde vermiş olduk. Bu müjdelerin çoğunu tamamladık. İnşaatı devam edenleri ise en kısa sürede hizmete alacağız. Biz sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile protokol üyeleri butonlara basarak 20 tesisin toplu olarak temelini attı.

Zeytinköy Mahallesinde İncelemelerde Bulundu…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Muğla temel atma merasiminin ardından 6 Eylül Çarşamba günü çıkan yangında zarar gören Zeytinköy Mahallesi’nde inceleme yaparak yangında büyük zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada yaptığı açıklamada; “Devlet büyüktür, gerekli destekleri vereceğiz. Tespitler devam ediyor. Raporlar hazırlanacak ve ilgili yerlere iletilecek. Allah korusun can kaybı olabilirdi. O zaman acımız daha büyük olabilirdi. Mal kaybını telafi ederiz eskisinden daha iyi yaparız’’ dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500