Advert
Advert
Advert

BAKAN EROĞLU YARIN MUĞLA’DA…

BAKAN EROĞLU YARIN MUĞLA’DA…
Bu içerik 1212 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 168 milyon lira tutarındaki 17 adet yatırım müjdesi ile yarın Muğla’ya geliyor. Bakan Eroğlu, program kapsamında Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi, Milas Ovası Sulaması Sayaç Takılması, Milas İçme Suyu İsale Hattı ve Terfi merkezinin de temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Muğla programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 18 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atmak üzere 10 Eylül 2017 Pazar günü (yarın) Muğla’ya geliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Eylül Pazar günü Muğla’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 388 milyon lira yatırım bedelli 20 adet tesisin temelini atacak.

Muğla’ya 388 Milyon TL’lik 20 Tesis…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 13.30’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Dalaman Ovası Sulaması, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi, Milas Ovası Sulaması Sayaç Takılması, Milas İçme Suyu İsale Hattı ve Terfi merkezi, Muğla Göletleri 1. Kısım Gölet ve Sulamaları ile 13 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Marmaris Milli Parkı Günnücek Günübirlik Kullanım Alanı alan düzenleme çalışmalarının da temelini atacak.

Muğla’da 5 aileye gelir getirici tür, 10 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu badem, biberiye, fıstık çamı ve lavanta türlerinden oluşan toplam 2 bin adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Milas’ın Uzun Vadeli İçme Suyu İhtiyacı Güvence Altına Alınıyor…

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle Milas ilçe merkezi ve Beçin Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacı uzun vadeli olarak garanti altına alınacak. 124 bin 110 dekar zirai arazi suya kavuşacak ve 11 yerleşim yeri ile 16 bin dekar arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormancılık projeleri ile Muğla’da ağaçlandırma yapılacak ve ormanların bakımı sağlanacak.

Muğla’ya Son 6 Yılda 1 Milyar 122 Milyon TL’lik 124 Müjde…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 1 Kasım 2012, 17 Ağustos 2013, 16 Mart 2014, 6 Şubat 2016 ve 23 Şubat 2017 tarihlerinde Muğla’ya verdiği 957 milyon TL’lik 107 müjdeye ilave olarak 168 milyon lira yatırım bedeline sahip 17 müjde daha verecek. Böylece son 6 yılda Muğlalılara toplam 1 Milyar 122 milyon TL’lik  124 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında gölet ve sulama tesisleri, taşkın koruma tesisleri ile yol projeleri yer alıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500