Advert
Advert
Advert

MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI DA ZEYTİNKÖY’DE…

MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI DA ZEYTİNKÖY’DE…
Bu içerik 2030 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Zeytinköy’e bir yardım eli de Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan geldi…

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül ve bir grup ocak gençleri tarafından, evlerin-ahırların yanıp kül olduğu, hayvanların telef olduğu, insanların canlarını zor kurtardığı Zeytinköy’e ziyaret gerçekleştirerek, beraberlerinde götürdükleri yardım malzemelerini mahalle sakinlerine ulaştırdılar. Vakıf Başkanı Hayrettin Gönül, daha fazla yardım malzemesinin Zeytinköy’e ulaştırılacağı sözünü verdi.

Başkan Gönül; “Biz, kadim bir milletiz. Ekmeğimizi-suyumuzu paylaşır, mazlumların dertleriyle dertlenir, sevinçleriyle mutlu oluruz. Yaşadığımız bu afet karşısında da sessiz kalamazdık. Başlangıç olarak karınca kararınca bir miktar yardım malzemesini afetzede vatandaşlarımıza ulaştırdık. Durumu yerinde görüp, sonrasında neler yapabiliriz, elimizden maddi anlamda bir şey gelmese de manevi olarak hemşehrilerimizin yanında olalım diye Zeytinköy’e gittik. Felaketi bütün çıplaklığıyla gördük. En azından insanların acil olarak nelere ihtiyaç duyduğunu tespit ettik.

Hani ‘Allah devletimize zeval vermesin’ diye bir söz var ya, gerçekten çok doğru bir söz… Başta valiliğimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediyemiz, Menteşe Belediyemiz, Bodrum Belediyemiz, tüm kurum ve kuruluşlar, STK’lar Zeytinköy sakinleri için seferber olmuş durumdalar. Böyle bir zamanda oradaki insanları kendi kaderlerine terketmemişler. Bizler de bir sonraki ziyarette daha fazla ihtiyaç maddesi tedarik ederek, hemşehrilerimize ulaştırmak istiyoruz” diyerek, bir kez daha tüm Muğla halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500