Advert
Advert
Advert

MİLAS BİRÇOK ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPACAK…

MİLAS BİRÇOK ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPACAK…
Bu içerik 1129 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas, bugünden başlamak üzere önümüzdeki hafta boyunca birçok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak…

Daha önce 2 - 3 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacağı açıklanan ancak bazı katılımcıların sağlık sorunları nedeniyle ertelenen Milas - Ören 12’nci Melih Cevdet Anday Anma Günleri, bu akşam saat 21’de “K Harfi Yeterlidir” adlı tek kişilik tiyatro oyunuyla başlayacak. 8 Eylül Cuma Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Melih Cevdet Anday Anma Günleri, yarın saat 19’da, Milas Belediyesi Ören Hizmet binasında Milas Belediyesi, Gülsüm Cengiz ve Recai Seyhoğlu’nun birlikte oluşturdukları ‘Kütüphane ve Aydınlanma Evi’nin açılışı ile sürecek. “Tiyatro Şarkıları Gecesi” Etkinlik programında daha sonra, saat 19:30’da Melih Cevdet Anday anıtına çelenk sunulacak, saat 20’de, bu yıl Tiyatro dalında düzenlenen Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü yarışmasında ödül almaya hak kazanan Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Ahmet Yılmaz Gruda’ya ödülünün verilmesinin ardından saat 21’de, Gazeteci Enver Aysever’in sunumuyla, Piyano Sanatçısı Çiğdem Erken tarafından hazırlanan “Tiyatro Şarkıları Gecesi” sahne alacak.

Ören’de Türk Sanat Müziği Konseri…

Milas Musiki Derneği tarafından 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 20.30’da Ören Yalı konser alanında Türk Sanat Müziği konseri verilecek.

7. Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödül Töreni…

11 Eylül 2017 Pazartesi günü ise Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda dereceye giren sanatçılara, Çöllüoğlu Hanı’nda saat 16’da düzenlenecek törenle ödülleri sunulacak.

Uluslararası ZurnaZen Festivali…

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali, 12 Eylül 2017 Salı günü başlayacak ve 14 Eylül’de sona erecek. Festivalin son günü, yani finali ise Milas’ta yapılacak. Atapark’ta saat: 21’de başlayacak etkinlik, uzun yıllar Milaslıların hafızalarından silinmeyecek türden bir etkinlik olacak.

Hasan Özgen Sempozyumu…

İlçemizde 15 - 16 Eylül 2017 tarihlerinde ise Milaslı Belgesel Sinemacı ve Görüntü Hasan Özgen’in konu/konuk edileceği sempozyum gerçekleştirilecek. Milas Belediyesi’nin, “Şehrin Belleği” vurgusuyla gelenekselleşen bu etkinliğinin hazırlanması ve moderatörlüğünü, önceki yıllarda olduğu gibi yine Halim Şafak Şanlıdağ yapıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500