Advert
Advert
Advert

SÖNÜK GEÇEN BİR BAYRAMLAŞMA DAHA…

SÖNÜK GEÇEN BİR BAYRAMLAŞMA DAHA…
Bu içerik 3197 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramı’nın birinci günü, ilçemizde geleneksel hale gelen ‘resmi bayramlaşma’ yine sönük geçti... Geçtiğimiz yıllara nazaran katılımcı sayısının daha da düştüğü bayramlaşma, belirlenen program çerçevesinde devam etti...

Başlangıçta ‘halkla buluşma’ fırsatı olarak görülen ve ilçemiz sakinleriyle bir anlamda kurum ve kuruluşlar, STK yöneticileri, siyasi parti temsilcilerini bir araya getirme düşüncesiyle çıkılan yolda ne yazık ki ‘vatandaş’ ayağı hep eksik kaldı.

Birkaç yıl öncesine kadar ilçe protokolünün tamamı, sivil toplum kuruluşları, dernek ve siyasi parti yöneticilerinin büyük bir çoğunluğu resmi bayramlaşma törenine katılırken, son dönemlerde katılımcı sayısı giderek azaldı. Kurban Bayramı için düzenlenen törene ise neredeyse iki elin parmak sayısı kadar ilçe protokol üyeleri katıldı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon komutan Hava Sistem Albay Cenk Erataç, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, İlçe Emniyet Müdür V. Selçuk Tomakin, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı ve çok az sayıda mahalle muhtarı katıldı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayan ve yarım saat süren bayramlaşmanın ardından program; “Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas İtfaiye Müdürlüğü personeli ile bayramlaşmanın ardından sona erdi.

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500